בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מעט מידי ומאוחר מידי: צה"ל הרס חלק מבית המחבל

למעלה מחצי שנה לאחר הרצח: צה"ל הרס חלק מביתו של המחבל בכפר כובר. האם השכולה: "למה לא הרסו את הבית עד היסוד?"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אייר תש"פ - 11:41 11/05/2020
גודל: א א א
הרס בית המחבל, הלילה (דובר צה"ל)
הרס בית המחבל, הלילה (דובר צה"ל)

קרוב לשמונה חודשים לאחר רצח רינה שנרב הי"ד במעיין דני הסמוך לישוב דולב שבבנימין, הרסו הבוקר כוחות צה"ל והמנהל האזרחי חלק מביתו של המחבל קסאם שיבלי בכפר כובר שבבנימין.

הריסת חלק מהבית בוצעה, זאת לאחר שבג"צ דחה עתירות שונו שהגישה משפחת המחבל, יחד עם ארגוני שמאל, ולאחר שהורו שופטי בג"צ לצמצם את ההרס.

הכוחות כאמור ביצעו הרס חלקי של הבית, כאשר הרסו, באמצעות כלי הנדסי כבד, חלק מקומתו העליונה של הבית, בו מתגוררת משפחתו של המחבל הרוצח.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

במהלך ההרס, התפרעו עשרות ערבים ברחבי הכפר, תקפו כוחות צה"ל באבנים ובקבוקי תבערה והעבירו צמיגים. החיילים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

דבורה גונן, אמו של דני הי"ד שנרצח במעיין בו גם נרצחה רנה שרנב הי"ד, החברה בפורום בוחרים בחייים של המשפחות השכולות, התייחסה להריסת בית המחבל  ואמרה: "אנו מברכים את כוחות הביטחון על הריסת הבית אך תוהים מדוע הבית לא נהרס עד היסוד".

"את בתי המחבלים יש להרוס תוך 48 שעות מרגע הפיגוע ולא לתת למשפטני המחבלים למשוך זמן. שום דבר לא יחזיר את דני ורנה ז"ל אבל אנחנו מקווים שישראל תחזק את הרתעתה ובכך תימנע את הפיגוע הבא חלילה".

שר הביטחון, נפתלי בנט, התייחס גם הוא להרס בית המחבל: "הלילה באנו חשבון עם המחבל המתועב שלקח חלק ברצח רנה שנרב היקרה. הרס הבתים הוא כלי חשוב בהרתעה נגד המחבלים. יראה כל מי שידיו מתכננות פיגוע ויחשוב פעמיים. אנו נמשיך לגבות מחיר כבד מכל מי שמרים ידו על אזרח ישראלי. מי שפוגע בנו, נכאיב לו בחזרה. דם יהודי אינו הפקר".

מארגון זכויות האדם בצלמו, אשר פעל לקדם את הריסת בית המחבל, נמסר כי "לאט מידי ובאיחור מידי, נהרס עוד בית. אולם ישנם עוד בתים שטרם נהרסו. אנחנו קוראים לשר בנט להזדרז ולהרוס את כלל בתי המחבלים שמחכים להריסתם. הרס בתי מחבלים מציל חיים ומהווה הגנה על זכויות אדם".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד