בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מפקדים ומשפטנים: "לאפשר ירי על משגרי העפיפונים"

מתקפת בלוני הנפץ והתבערה - מפקדים במיל' ומשפטנים מטעם אלמגור קוראים לשנות את הוראות הפתיחה באש. "לא להמתין שיפגעו אזרחים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' תמוז תשע"ח - 10:47 15/06/2018
גודל: א א א
עפיפון תבערה בגבול הרצועה (דובר צה"ל)
עפיפון תבערה בגבול הרצועה (דובר צה"ל)

בעקבות הכרזת החמאס על  יום לחימה בדרום ושיגור "5,000 עפיפונים ובלונים" של תבערה ונפץ לעבר הדרום, פנה צוות מפקדים בכירים ומשפטנים מטעם "אלמגור"  לשר הבטחון והרמטכ"ל, בתביעה לשנות את הוראות הפתיחה ולאפשר ירי על ערבים המשגרים עפיפונים, טיסנים ורחפנים.

"על פי המידע שבידי אלמגור, נאסר על חיילים לירות על משגרי העפיפונים, גם כשהם מזוהים וגם כשהם בטווח ירי. למיטב הבנתנו המקצועית יש להתייחס אל משגרי עפיפוני התבערה כאל מחבלים המסכנים חיי אדם וככאלה ניתן וצריך לפתוח עליהם באש גם על מנת להרוג", נכתב.

חלק מהחותמים אף ציינו כי "צריך להתייחס אליהם גם כאל לוחמים לא חוקיים בזמן מלחמה, מלחמת טרור, ומותר לפגוע בהם גם כשאינם באמצע פעולת השיגור". 

"אנו קובעים: פוטנציאל הסיכון בשרפות האחרונות הוא גדול ואין להמתין עד שייפגעו אזרחים או חיילים מהאש המשתוללת. הסיכון שנלקח בשבועות האחרונים אינו מידתי.  חוסר התגובה כלפי מציתי השריפות, הגדיל את מעשי הההתגרות והשרפות ובהתאמה גבר סיכון חיי האדם. בנוסף לכרסום מתמשך בהרתעה. 

לפנינו מתגלית תמונה עגומה שבה במשך שבועות החמ"ס יוזם מלחמת התשה, בה משולבים: טיסנים ועפיפונים נושאי חומרי תבערה וגם מטעני נפץ וישראל עוסקת  בכיבוי השרפות. שר הבטחון והרמטכ"ל צריכים לעשות חישוב מסלול מחדש".

על הקריאה חתמו קצינים ששירתו בצה"ל, ומשפטנים ובהם תא"ל אמציה ("פצי") חן - מפקד סיירת שקד ברצועת לשעבר, אל"מ עו"ד שמואל פז - סגן מפקד סיירת רימון ברצועה עזה לשעבר, סא"ל דן שיאון - מפקד טייסת, סא"ל יצחק שדמי, מפקד גדוד, וסא"ל מאיר אינדור - מפקד צוות בסיירת רימון ברצועה ויו"ר "אלמגור", וכן עו"ד יהונתן שרמן - משפטן".

בתוך כך, החל משעות הבוקר (שישי) מתקהלים מתפרעים ערבים במוקדים שונים בגבול רצועת עזה.

בשער הנגב נוטרל הבוקר בידי חבלנים עפיפון נפץ שנפל סמוך לכביש. על הבלון נרשם באנגלית "i love you".

טרור העפיפנוים נמשך בימים האחרונים ביתר שאת, ואתמול נפל בלון נפץ באחד הישובים בעוטף עזה. השריפות ממשיכות גם כן, והתנועה הקיבוצית יצאה בקמפיין רשת תחת הכותרת: "ליברמן. די עם הדיבורים! עצור עכשיו את טרור העפיפונים!".

בקיבוץ ניר עם הכריזו על אירוע נטיעות בשבת, וכי ילדי הקיבוץ ישגרו לרצועת עזה בלונים ירוקים עם סוכריות עבור ילדי עזה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד