בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מצבו של הפצוע בשומרון התייצב. "תודה לכל המתפללים"

הנער בן ה-14 שנפצע בפורים באורח קשה לאחר שערבי הטיח אבן בראשו, עבר ניתוח בהצלחה והתאושש. "הוא מתקשר וזוכר הכל. תודה לאלפי המתפללים". נזק נגרם לרכוש ערבי בכפר הסמוך

  • יהודה פרל
  • ט"ז אדר תש"פ - 12:09 12/03/2020
גודל: א א א

השתפר משמעותית מצבו של הנער בן ה-14, תושב השומרון, שנפצע באורח קשה ביום הפורים מאבן שהטיח ערבי בראשו סמוך לכפר חווארה בשומרון, והוא יצא מכלל סכנה.

האירוע התרחש במוצאי חג הפורים, בערב שבין שלישי לרביעי, אז נסע הנער, יחד עם נערים נוספים, בכביש 60 העובר בכפר חווארה בשומרון. הנער יצא מהרכב, יחד עם חבריו, והללו החלו לרקוד לקולות שירי פורים.

קבוצת ערבים שהתאפסה במקום החלה לתקוף אותם ובשלב מסוים חבורת הנערים ביקשה לעזוב את המקום. ברגע האחרון, אחד הערבים הטיח אבן בראשו של הנער בן ה-14. לאחר נסיעה קצרה, חברו הנערים לכוח צבאי שהעניק לנער טיפול רפואי ראשוני ופינה אותו להמשך טיפול.

"הבן שלנו פונה מהשטח בהכרה מלאה למיון במאיר בכפר סבא, שם הוא איבד את הכרתו לגמרי והחל לפרכס. מיד הרדימו אותו והנשימו אותו ולאחר מכן העבירו אותו לשניידר, למחלקה המתמחה בפגיעות ראש", מספר אביו של הנער הפצוע.

למחרת בבוקר הוכנס הנער לניתוח. "בניתוח פתחו לבן שלנו את כל המצח והוציאו את עצם הגולגולת, חיברו אותה כמו פזל והדביקו לפלטינה ולאחר מכן סגרו חזרה", מתאר האב את הניתוח. "ברוך ה' לא הייתה פגיעה פנימית כלל". לקראת הערב החלו הרופאים להוציא את הנער מההרדמה בשעות הערב המאוחרות הנער התעורר.

"הבוקר (חמישי) הוא כבר התעורר לחלוטין. הבן שלנו זוכר הכל. ישנם כמובן כאבים רבים הנלווים לניתוח ולפציעה ובזמן הקרוב הוא יהיה על משככי כאבים. מקווים שכבר היום יצא מטיפול נמרץ, אחרי צילום נוסף שיוודא שהכל בסדר. בעז"ה תוך כמה ימים הוא כבר ישוחרר הביתה".

"אנחנו רוצים להודות לאלפי האנשים שאמרו תהילים בכל רחבי העולם, מאות ספרי תהילים שאנחנו יודעים שנקראו בזמן הקריטי, כשהבן שלנו היה בין חיים למוות", אומר אביו של הנער הפצוע.

"אנחנו רוצים להודות למנתח, ראש מחלקת הנוירוכירורגיה בשיינדר שממש עשה עבודה של פלאי-פלאים, מדהימה. תודה למחלקת טיפול נמרץ שניידר, תודה לבית חולים מאיר שעזרו לייצב את מצבו בשעות הקריטיות. תודה לכולם".

כאמור, הנער יצא מכלל סכנה וניתן עדיין להתפלל להחלמתו המהירה של צדוק אריה בן איילת השחר.

   | תושבים יצאו להפגין – ערבים מדווחים על נזק לרכוש

בתוך כך, תושבים מהשומרון הפגינו אתמול בצומת יצהר הגדולה במחאה על אזלת היד מול הטרור ופציעתו של הנער, תושב האזור. במהלך ההפגנה, המשטרה עיכבה שני נערים.

ערבים מהכפר חווארה מדווחים כי יהודים ניפצו שמשות למספר כלי רכב בכפר חווארה. כמו כן, בכפר עינבוס הסמוך טוענים, כי במהלך הלילה ערבים יידו אבנים לעבר בתים בכפר ונופצו שמשות לבתי מגורים בכפר.

בשעות הבוקר היום, חמישי, נעצרו שני צעירים ערבים בחשד למעורבות בפגיעה בנער.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד