בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מצפת ועד אילת: כל המקומות שהפגינו מחאה

גל הפיגועים האחרון ותגובת מערכת הבטחון, הוציאו אלפים מבתיהם, שהפגינו בעשרות מוקדים שונים • תמונות וסיכום של כל ההפגנות. "דם יהודי אינו הפקר"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' טבת תשע"ט - 12:49 17/12/2018
גודל: א א א

גל הפיגועים האחרון, יחד עם טרור האבנים שהתגבר ותגובת מערכת הבטחון למתרחש, הוציאו אלפים מבתיהם להפגין ולמחות על אזלת היד כלפי הטרור.  בסוף הכתבה: גלריית תמונות מההפגנות ברחבי הארץ.

את גל המחאות הנוכחי אפיינה הקריאה להפסיק את הטיפול הכירורגי במחבלים ובתומכיהם, וכן קריאה לחסל את מי שתומך כלכלית במשפחות המחבלים - מחמוד עבאס-אבו מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית. אישי הציבור שונים קראו בהפגנות לפעול ביד קשה כנגד הטרור הערבי תוף הפעלת אמצעי ענישה קולקטיביים וביצוע פעולות תגמול.


דרישה נוספת שעלתה היא הצבת מחסומים בכבישים השונים ביהודה ושומרון על מנת להקשות על הימלטות המחבלים החוזרת ונשנית. יש לציין כי המחבל שרצח את שני הלוחמים בפיגוע בגבעת אסף ביום חמישי האחרון טרם נתפס. והמחבל שביצע את הפיגוע הרצחני בברקן אותר וחוסל רק כחודש לאחר שרצח את זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל.

מייד לאחר הפיגוע בגבעת אסף עשרות יהודים חסמו את הכניסה לכפר ביתין הסמוך למקום הפיגוע. לאחר מכן דווח כי  דווח כי המועצה האיזורית בנימין העבירה את משרדיה לזירה בצומת גבעת אסף. בשעות שאחר מכן נכנסו יהודים לכפר עצירא אל קבלייה בשומרון ותקפו ערבים ורכושם.

  | הפגנות בכרם שלום, נתניה, חיפה, רחובות ועוד

בצמתים ברחבי בנימין יצאו עשרות יהודים במחאה ספונטנית. המשטרה אף עצרה 22 בחורים שצעדו על ציר 60 סמוך לסינג'יל. 

למעבר כרם שלום בגבול עזה הגיעו עשרת צעירים וחסמו את המעבר לתנועת משאיות הסיוע ההומניטארי המועבר לעזה. המפגינים הציתו במקום צמיגים והניפו שלטים הקוראים להחזרת ההרתעה.

בנות אולפנת רעיה בבית אל יצאו לחסום את הציר המוביל לרמאללה סמוך לבית אל. על פי הדיווחים שירה סבג שנפצעה בפיגוע הינה בוגרת האולפנה.

סמוך לשעה 17:00 חסמו עשרות את צומת יצהר הגדולה בשומרון ופגעו ברכוש ערבי בכפר חווארה ובכפר בורין. גם בצומת שבי שומרון נחסם הציר לתנועה ערבית. מאוחר יותר תושבים מגוש עציון חסמו את צומת הגוש לתנועה ערבית לזמן ארוך.

גל המחאות הגיע גם ליישובי הר חברון ודווח כי צומת עתניאל נחסמה לזמן ארוך.

בגשר שלום בנתניה הפגינו עשרות יהודים וקראו לממשלה להחיל ריבונות ביהודה ושומרון ולהשיב את הבטחון לאזרחים.

הפגנה גדולה אותה יזמו ראשי הרשויות התקיימה מול בית ראש הממשלה בירושלים. צומת שעריה על כביש ארבעים באיזור פתח תקווה נחסמה גם על ידי מפגינים.

תיעוד: ערבים תוקפים מפגינים סמוך לצפת

בצומת צמח שעל שפת הכינרת נערכה הפגנה שהשתתפות עשרות.

בכניסה לכפר עכברה בצפת גם נערכה הפגנה אותו ארגנו תושבי צפת. המפגינים הותקפו על ידי ערבים מהכפר וחלקם נזקקו לטיפול רפואי. אחד המפגינים אף נדרס על ידי ערבי. מספר מפגינים שהותקפו נעצרו על ידי המשטרה.

הפגנה נוספת נערכה בצומת זיו בחיפה.  באילת הפגינו עשרות תושבים וקראו להשיב את הבטחון לתושבי יהודה ושומרון.

במספר מקומות דווח כי חיילים ירו באוויר על מנת להרתיע מפגינים.עוד בנושא:

  - מפגן בי-ם: תמונות הנרצחים וקריאה לחיסול אבו מאזן

  - המחאות נמשכות - ערבים החלו בשמירות

  - תיעוד: לעיני השוטרים – ערבים תוקפים מפגינים בצפון

  - הפגנות ברחבי הארץ: 22 עצורים בתחנת בנימין

  - גל המחאות נמשך גם היום (ו') • מתעדכן


גל ההפגנות נמשך גם ביום שישי עד סמוך לכניסת השבת. ביום ראשון התקיימה שביתת ראשי הרשויות ביו"ש מול בית ראש הממשלה. מאות בני אדם הגיעו למקום ודרשו מראש הממשלה להתחיל בפעולות תגמול נגד כפרי המרצחים.

בהמשך היום נערכה צעדה גדולה כחלק מקמפייל לחסל את אבו מאזן של תנועת דרך חיים.

המפגינים צעדו מאיזור בית המשפט העלין דרך גשר המיתרים אל כיכר ציון שם נערך מפגן מחאה בו הוצגו תמונות הנרצחים האחרונים ונקראה הקריאה לחיסול מממני הרצח.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד