בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נדחה ערעור מחבל שביצע פיגוע דריסה

העליון דחה ערעור שהגיש מחבל שביצע פיגוע דריסה בירושלים, בו נפגעו שני יהודים להקלה בעונשו. עו"ד בלייכר: "העונש היה צריך להיות קשה בהרבה"

  • כ"ג ניסן תשע"ט - 12:43 28/04/2019
גודל: א א א
זירת פיגוע בירושלים. ארכיון  (צילום: הצלה ללא גבולות )
זירת פיגוע בירושלים. ארכיון (צילום: הצלה ללא גבולות )

 

בית המשפט העליון דחה לפני החג את ערעורו של המחבל מוראד רג'בי על חומרת עונשו. בהרכב בית המשפט ישבו השופטים עמית, מינץ ווילנר, אשר החליטו להשאיר את עונשו של רג'בי ללא שינוי. הפיגוע אירע לפני כשנתיים וחצי, במהלכו דרס רג'בי את עתניאל אלקיים ואדם נוסף, ולאחר שפגע בהם ניסה לדקרם בסכין ולהכות בהם בקסדתו. לאחר הפיגוע הורשע רג'בי ונידון ל 15 שנות מאסר. 

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את אלקיים ברך על החלטת בית המשפט "ברוך השם שערעורו של המחבל נדחה, העונש היה צריך להיות הרבה יותר קשה מלכתחילה. מניסיוננו, וממה שהיה נראה באולם ביהמ"ש, השתתפותו של נפגע העבירה בהליך תרמה להחלטת השופטים שלא להקל בעונש המחבל".

בלייכר תיאר את השפעת מכתבו של הפצוע על השופטים "לאחר שמכתבו של הפצוע הוגש לשופטים והם קראו בו בעיון, הם החלו לשאול שאלות קשות את סנגורו של המחבל, והאווירה השתנתה ממחשבה שיש מקום להקל בעונש המחבל למחשבה שמדובר בפיגוע חמור, ואין כל מקום להקל ולו במעט על המחבל".

נזכיר כי בדיון שהתקיים בבית המשפט העליון לגבי הערעור העביר פצוע הפיגוע אלקיים לשופטים מכתב מרגש. במכתבו תאר הפצוע את הצטרפותו לעם ישראל, ואת בקשתו מהשופטים שלא להיענות לערעור המחבל.

באותו הדיון נימק סנגורו של המחבל את הערעור על חומרת העונש, וטען בין היתר כי המתלוננים לא ניזוקו באופן קשה, וכי המחבל היה ב'מצב נפשי רעוע'. כאמור, לפני החג החליט בית המשפט העליון לדחות את ערעורו, ולהשאיר את העונש הנגזר עליו ללא שינוי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד