בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הצהרת תובע לרוצח אורי אנסבכר הי"ד - פרטים חדשים נחשפו

פורסמו מספר פרטים נוספים וציטוטים מחקירתו של רוצח אורי אנסבכר הי"ד. הרוצח סתם את פיה בצעיף שהיה עליה, כפת אותה בחגורה ותקף אותה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אדר תשע"ט - 11:07 03/03/2019
גודל: א א א
הלוויתה של אורי הי"ד (צילום: מאיר אליפור/TPS)
הלוויתה של אורי הי"ד (צילום: מאיר אליפור/TPS)

המשטרה הודיעה כי הגישה הצהרת תובע לבית המשפט בדבר כוונתה להגיש כתב אישום נגד רוצחה של אורי אנסבכר הי"ד. מעצרו הוארך בארבעה ימים אז יתקיים דיון הגשת כתב האישום. 

במקביל, בסוף השבוע שעבר נחשפו ציטוטים מחקירתו של הרוצח ערפאת ארפאעיה. 

ארפעיה סיפר לחוקריו כי קנה בימים שלפני הרצח כיפה על מנת שיוכל בקלות לעבור במחסומים. "קניתי את הכיפה שבועיים לפני, כדי שאוכל להיכנס לישראל מבלי שיחשדו בי ולא יזהו שאני שוהה בלתי חוקי".

בשחזור אותו ביצע המחבל תיאר כי יצא מחברון עם סכין בבגדיו ועבר דרך היער סמוך לעין יעל. ביער נתקל לפתע באורי אנסבכר הי"ד. אורי ישבה במקום על מנת לנוח מאירועים סוערים שעברה בימים שקדמו לאירוע והעלתה את תחושותיה במחברת כפי שנהגה לעשות.

"ראיתי בחורה, אמרתי לה בערבית 'שלום, אני ערבי'. ראיתי שהיא לא מבינה", סיפר לחוקריו. בתגובה, שלף המחבל את הסכין, דקר אותה שלוש פעמים, גרר אותה בידיה למרחק של כ-150 מטרים. אורי ניסתה להתנגד ואף צעקה, אבל חוץ משניהם לא הייתה נפש חיה באיזור. 

בהמשך דקר אותה עוד כמה פעמים ומשהמשיכה לצעוק סתם את פיה בצעיף שהיה על צווארה. לאחר שכפת את ידיה בחגורה תקף אותה באכזריות ונמלט מהמקום.

על מנת לטשטש ולהעלים ראיות הוא לקח את הטלפון הנייד שלה, הוציא את כרטיס הזיכרון והשליך אותו מתחת לסלע.

בשלב זה ארפאעיה חזר לבית לחם, על מונית שהסיעה אותו לעיירה אל-בירה הסמוכה לרמאללה. את הסכין בו רצח את אורי הי"ד הוא הסתיר לאחר מכן בין שקי מלט ליד המסגד שבו הסתתר.

באשר לסיבה שגרמה לו לצאת ולבצע את הפיגוע האכזרי אמר כי "יצאתי מהבית לרצוח יהודי בגלל הכיבוש ובגלל היחס לערבים במחסומים בירושלים". 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד