בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניסה לרצוח סוהר במחאה על מיסוך הקליטה

כתב אישום הוגש נגד המחבל שניסה לרצוח סוהרים בכלא קציעות לפני כחודש במחאה על מיסוך הקליטה בבתי הסוהר למחבלים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' ניסן תשע"ט - 12:35 11/04/2019
גודל: א א א
שב"ס. ארכיון (צילום: דוד אור שחר)
שב"ס. ארכיון (צילום: דוד אור שחר)

הפרקליטות הגישה היום לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מחבל הכלוא בכלא "קציעות", אשר ניסה לרצוח סוהרים  לפני מספר שבועות.

על פי עובדות כתב האישום, לפני כחודש החליט הנאשם, אסלאם אלושאחיה, בן 36, להרוג קצין יהודי בשב"ס, זאת כנקמה על מה שסבר שהינה החלטתו של השר לביטחון פנים לשבש את קליטת הטלפונים הניידים בכלא "קציעות", וכן משום שסבר שהסוהרים מרבים בחיפושים.

לשם מימוש החלטתו, הכין הנאשם שתי סכינים מפיסות מתכת שחתך ממגשי האוכל שבכלא, שאורך הלהב שלהן 5.5 ס"מ ו-6.5 ס"מ. את הסכינים הסתיר הנאשם מתחת למזרון מיטתו בכלא.

מכתב האישום עולה, כי ביום 24.3.2019 בשעה 19:30 או בסמוך לכך, עת הועברו האסירים מאגף לאגף לצורך עריכת חיפוש, הוציא הנאשם סכין מכיס המעיל שלבש, הסתער לעבר הקצין ודקר אותו בצווארו בכוונה לגרום למותו, תוך שהוא צועק "אללה הוא אכבר". הנאשם רצה לדקור את הקצין פעם נוספת, אולם קצין אחר שעמד בקרבת מקום חש לעזרתו ונאבק עם הנאשם. במהלך המאבק, דקר הנאשם גם את הקצין השני בכתף.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של נסיון רצח שהוא מעשה טרור, פציעה בנסיבות מחמירות המהווה מעשה טרור, הכנה לביצוע עבירה לפי חוק המאבק בטרור והחזקת חפץ אסור מסוכן המהווה מעשה טרור.

החקירה נוהלה ע"י היאחב"ל בשיתוף עם שב"כ ושירות בתי הסוהר.

הנאשם מרצה עונש מאסר של 19 שנים, לאחר שהורשע בבית המשפט הצבאי בשומרון בעבירות ביטחון ובינהן נסיון רצח של יהודים, בכך שהוביל מחבל מתאבד לעיר חדרה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד