בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניצחון למחבלים? הוכפלו ביקורי משפחות המחבלים

כשנה אחרי תום שביתת הרעב של המחבלים מתפרסם כי הוכפלה כמות הביקורים והגיעה לשיא. שב"ס: "הפרסום שקרי"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו ניסן תשע"ח - 15:40 11/04/2018
גודל: א א א
(שבס)
(שבס)

לפני כשנה ערכו המחבלים הכלואים בישראל שביתת רעב בת ארבעים יום ובא העלו בקשות שונות לשיפור תנאיהם. הבוקר התפרסם באתר וואלה כי במהלך השנה החולפת הוכפל מספר הביקורים והוא עומד על למעלה מ-150,000 ביקורים לכ- 6,200 מחבלים הכלואים במדינת ישראל. הדבר אומר כי מחבל ממוצע קיבל לפחות שני ביקורי משפחה בחודש.

שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד, שגופתו עדיין מוחזקת בידי ארגון חמאס בעזה, אמר כי עד השביתה בשנה שעברה זכה כל אסיר ביטחוני לביקור משפחתי אחד בחודש, וכן הצלב האדום הבינלאומי היה האחראי על מימון ההסעות. ואחרי השביתה לקחה על עצמה הרשות הפלסטינית לממן את הוצאות הביקור השני בכל חודש.

משפחת גולדין ביקשה לברר מול השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מהו היקף ההטבות שלהם זוכים האסירים הביטחוניים מאז השביתה לבד מהגדלת מכסת הביקורים. עוד מבקשת המשפחה באירוניה לברר אם בכוונתו של השר אף לאשר לשירות בתי הסהר לאפשר לאסירים הביטחוניים לצפות במשחקי המונדיאל שישודרו בקיץ מרוסיה.

בתחילת השביתה, במהלך האביב הקודם, הצטרפו אליה כ-1,100 מחבלים, והיא נוהלה על ידי רב המרצחים מרוואן ברגותי. בין בקשותיהם הציגו המחבלים בקשה להארכת ביקורי המשפחות ל-90 דקות והגדלת מכסת הביקורים החודשיים - דרישה שנענתה בידי שב"ס והובילה להכרזה על סיום השביתה.

בנוסף לכך דרשו האסירים השובתים תוספת של 20 ערוצי טלוויזיה לאלו המשודרים בבתי הכלא; הכנסת ספרים, שבועונים ועיתונים "ללא הגבלה"; התקנת מזגנים בבתי הכלא וכן החזרת האפשרות ללימודים אקדמיים באוניברסיטה הפתוחה במהלך תקופת הכליאה והשבת ניהול המטבחים באגפי הכלא לידיהם.

כזכור, במהלך השביתה פורסם 'סרטון הטורטית' של ברגותי בו נראה ברגותי אוכל חטיפים בהיחבא בתא השירותים בחדרו בבית הסוהר.

משב"ס נמסר בתגובה לפרסום כי מדובר בפרסום שקרי, "לא רק שאין עלייה בביקורים אלא יש מגמת הפחתה. התיאום של הסעת משפחות האסירים לביקור היא על ידי הצלב האדום והארגון לא דיווח על עלייה בהיקף פעולתו. לא היה שינוי במדיניות שב"ס בנושא הביקורים. יצויין כי אסירי חמאס עזה אינם מקבלים ביקורים. שביתת האסירים בטחוניים בהנהגת ברגותי, נחלה כשלון ושב"ס לא נסוג מעמדותיו ולא גיבש כל הסכמה כתוצאה מהשביתה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד