בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עדות המסייעים מהשומרון: "חשש שמאות פורעים יהפכו את המקום לאתר טבח".

גם אתמול הגיעו עשרות תושבי השומרון לסייע ולהגן על תושבי לוד היהודים. חלק מהרכבים הוצתו. תושב השומרון נפצע בפיגוע ירי. "חשש הנצורים ממאות פורעים שיהפכו את המקום לאתר טבח".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' סיון תשפ"א - 12:01 13/05/2021
גודל: א א א

שיירה ארוכה יצאה גם אתמול מהישוב יצהר ומיישובי השומרון. תושבי לוד מברכים את תושבי השומרון שהגיעו לסייע. חלק מהרכבים הוצתו והושחתו על ידי הערבים. תושב השומרון נפצע בפיגוע הירי.

גם אתמול הגיעו עשרות תושבי השומרון לסייע, לעזור ולהגן על תושבי לוד היהודים ורכושם. היוזמה החלה ביום לוויית הערבי שנורה על ידי תושב העיר שהגן על חבריו מפני ההתפרעויות האלימות ביום הראשון למהומות.

הקבוצות השונות שהתגבשו רכשו מטפים וציוד כיבוי, תושבי בלוד סיפרו כי הם מרגישים בטוחים כאשר אנשי יצהר ומקומות נוספים הגיעו להגן עליהם, בשעה בה המשטרה לא נראתה בשטח: "לא האמנתי אני אצייץ את זה - עכשיו ברמת אשכול בלוד חבורה של 'יצהרניקים' עם אלות וכו' - וזה הדבר שהכי מרגיע פה את התושבים", כתב אחד מתושבי לוד בטוויטר.

תגובות נוספות ברשת בירכו את האזרחים שהגיעו להגן על תושבי העיר: "הם שומרים בכניסות לחדרי מדרגות ונעמדים גם באמצע הרחוב, ומה אתם יודעים גם חבורות של פורעים פתאום עושות אחורה פנה וגם באורח פלא המשטרה מגיעה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אחד מתושבי השומרון שהגיע לסייע ליהודי רמלה תיאר בפוסט ארוך את תחושותיו: "הרע מכל עוד היה לפנינו. פורעים ערבים החלו לירות מגגות הבתים ופתחי הבניינים. המילים הדוממות האלו לא יכולות להעביר את הפחד של קול שריקת הכדורים שמתאים לשדה הקרב ולא לחניית בניין עירוני בלב הארץ". 

תושב השומרון נפצע מירי בלוד ורכב של תושב נוסף נשרף והושחת על ידי ערביי העיר. זאת בנוסף לתושב לוד שנורה ושניים שנדקרו אתמול והיום.

ארבעת תושבי לוד, שהגנו בגופם על תושבי ובתי השכונה מפני פורעים ערבים, ונאלצו לעשות שימוש בנשקם יובאו היום בשעה 12:00 לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון. עו"ד עדי קידר ועו"ד חי הבר מארגון חוננו ייצגו את התושבים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד