בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נמשכים הקיצוצים בבטחון היישובים ביהודה ושומרון

צה"ל ממשיך בסדרת הקיצוצים בכוחות האבטחה ביהודה ושומרון. בהתיישבות תוקפים את ההתנהלות העשויה לסכן חיים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' סיון תשע"ט - 10:03 13/06/2019
גודל: א א א
קיצוצים באבטחה. צה"ל (מוסדות קבר רחל)
קיצוצים באבטחה. צה"ל (מוסדות קבר רחל)

פיקוד המרכז בצה"ל הודיע בימים האחרונים לסדרת יישובים ביהודה ושומרון בינהם אלון מורה, כפר אדומים, קידר, קריית ארבע, אלון ועלי על קיצוץ במאבטחים בשל בעיה תקציבית. בין שמונה העמדות שיצומצמו, נמצאת גם העמדה שהוקמה בעקבות רצח הילדה הלל אריאל בקריית ארבע לפני שלוש שנים, כך פרסם כתב ynet אלישע בן קימון אמש.

הרקע לפגיעה בבטחון הוא ככל הנראה העלאת שכר המאבטחים. השכר הנמוך המשולם בתחום הקשה מאוד על העסקת המאבטחים, ולאחר דיונים רבים הוחלט בצה"ל על העלאת השכר. שינוי זה השפיע על התקציב וגרם לצה"ל להודיע כי אינו יכול לחרוג מהמסגרת.

על פי דיווחו של בן קימון במכתב שהגיע לראשי היישוב עלי מפיקוד המרכז נכתב: "אנו נדרשים לצמצם בתקנים בכדי לעלות את שכר המאבטחים, ומנגד אי-פריצת מסגרת תקציבית הכללית. ההחלטה על העלאת שכר המאבטחים קריטית ובלעדיה לא יתאפשר לקיים שמירה נאותה ביישובים".

ביישוב עלי תקפו את החלטת פיקוד המרכז ואמרו: "משרד הביטחון מבקש לקרקע את יכולות הביטחון היישוביות ולפגוע באפשרות לשמור על ביטחון תושבי היישוב. התמוה בכל הסיפור זה שלא נעשה דיון בכלל בדרג המקצועי אלא החלטה שרירותית של משרד הביטחון והפיקוד". גם בוועד כפר אדומים תקפו את ההחלטה ואמרו: "מדובר בהחלטה לא ראויה. לא ניתן להחליף את האבטחה של משרד הביטחון בהטלת נטל נוסף על התושבים. הדבר יגרום לפגיעה קשה בביטחון התשובים".

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד