בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נסגר התיק נגד מלווי הטיול שהותקף בקוצרא

התיק נסגר בחוסר אשמה לאחר שהתקבלה טענת ההגנה העצמית. חוננו: "המשטרה פגעה בגיבורים אשר עשו מעשה אזרחי אמיץ והגנו בגופם על הילדים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' ניסן תשע"ח - 16:13 26/03/2018
גודל: א א א
אחד ההורים שנפצעו בטיול
אחד ההורים שנפצעו בטיול

הפרקליטות הודיעה כי התיק כנגד שני ההורים שליוו טיול בר מצוה של נערים שהותקף באזור קוצרא, נסגר מחוסר אשמה.

השניים, תושבי השומרון, ליוו את הילדים בטיול ממגדלים לגוש שילה, כאשר עשרות פורעים ערבים מקוצרא תקפו אותם באבנים ובאלות, לכדו את הקבוצה למעט אחד המלווים בתוך מערה, ותקפו אותם.

במהלך האירוע נהרג ערבי, לטענת הערבים כתוצאה מירי של אחד המלווים. המלווים עצמם סיפרו כי ירו באוויר בלבד, לאחר שחשו סכנת חיים מיידית.

מהפרקליטות נמסר כי "ההחלטה לסגור את התיק מחמת היעדר אשמה התקבלה לאחר שמחומר הראיות עלה כי הירי בוצע לכאורה לשם הגנה עצמית. החקירה העלתה כי הירי בוצע בעת שהתוקפים עמדו במעלה המדרון והשליכו אבנים מטה, לעבר קבוצת המטיילים. משכך, הגרסה בדבר ירי אזהרה שנורה באוויר יכולה להתיישב עם הפגיעה במנוח, שהשליך את האבנים מעליהם במדרון. תימוכין נוסף לגרסת החשודים נמצא, בין היתר, בעדות של אחד מתושבי כפר קוצרא אשר העיד  כי החשודים ירו לצרכי הגנה עצמית רק לאחר שהושלכו לעברם האבנים".

בארגון חוננו, אשר מלווה את נפגעי העבירה, ההורים והילדים אשר ניצלו מהלינץ הקשה בסמוך ליישוב מגדלים מברכים על סגירת התיק בחוסר אשמה, כנגד ההורים המלווים אשר בחרוף נפש הגנו על הילדים ומנעו רצח ילדים המוני במהלך טיול בר מצווה.

בחוננו תקפו את עצם פתיחתה של חקירה "כבר מהרגע הראשון היה ברור כי המון ברברי תקף קבוצת מטיילים שכל חטאם היה שהם יהודים שיצאו לטיול בר מצווה בארץ ישראל.

"אנו מברכים שלפחות כעת נסגר התיק, ומצרים על העוול שנעשה להורים עד כה, שמיד עם שחרורום מבית החולים נאלצו להיחקר בתחנת המשטרה, ובמקום לקבל צל"ש מצאו עצמם חשודים", אמרו בחוננו.

"המשטרה במעשיה פוגעת אישית בהורים גיבורים אשר עשו מעשה אזרחי אמיץ והגנו בגופם על הילדים, ובעצם עשו את תפקידם של המשטרה והצבא. התנהלות המשטרה והמסר שיוצא מהתנהלות זו הוא מסר מסוכן, מסר שפוגע בביטחון אזרחי ישראל וחבל שכך."

בחוננו הזכירו כי למרות התיעוד מהמקום ולמרות שזהותם של מרבית הפורעים ידועה, עדיין רבים מהם לא נעצרו.

"בלינץ הברברי השתתפו עשרות רבות אם לא מאות של פורעים, לצערנו למרות שזהות מרביתם ידועה, מעט מאד כתבי אישום הוגשו בתיק זה, וטרם נעצרו הרבה מהחשודים, המשמעות - עשרות פורעים צמאי דם מסתובבים חופשי, אנו קוראים לכוחות הביטחון ולמשטרה עצרו את הפורעים באופן מידי ומצו עימם את הדין. הפנו את משאבי החקירה לכיוון הנכון", קראו בחוננו.

עו"ד עדי קידר מחוננו הוסיף: "אנו מקבלים בברכה את הודעת הפרקליטות,  עם זאת אנו עדין סבורים כי יש לראות בחומרא את התנהלות גורמי אכיפת החוק שבזבזו זמן יקר בחקירת שני יהודים אשר חרפו נפשם בהגנה על הילדים, במקום לחתור למעצר המחבלים מה שגרם לאחר מכן לחקירה כושלת שהביאה לשחרור המחבלים. לא יעלה על הדעת כי במשך שנים כה רבות תימשך אכיפה סלקטיבית רק נגד יהודים יש לשרש את התופעה בדחיפות."

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד