בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נסו לנחש: כמה אירועי טרור מתרחשים בכביש 6 ?

על פי נתוני המשטרה שנמסרו לארגון חוננו: למעלה מ-100 אירועי זריקות אבנים מידי שנה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אדר תשפ"א - 13:06 18/02/2021
גודל: א א א
 (יעקוב)
(יעקוב)
נתונים ממשטרת ישראל על אירועי זריקות אבנים אשר הגיעו לידי ארגון חוננו מצביעים על תופעה רחבה, בה ערבים מיידים אבנים לעבר כלי רכב הנוסעים בכביש 6.
במענה לבקשה לחופש המידע שהוגשה על ידי עו"ד חיים בלייכר בנוגע לאירועי יידוי אבנים עולה כי רק בשנת 2020 דווחו למשטרת ישראל על 110 אירועים של זריקות אבנים לעבר רכבים בכביש 6, על אף שבמהלך השנה היו סגרים והגבלות והתנועה בכבישי הארץ ירדה בעשרות אחוזים, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.
נתונים נוספים שנמסרו ע"י המשטרה מדווחים כי בכביש 65 המכונה "כביש ואדי ערה" דווחו על 28 אירועי יידוי אבנים בשנת 2020. בשנת 2019 דווח למשטרה על 23 מקרים ובשנת 2018 על 28 מקרים של יידוי אבנים. סך הכל מדובר בעשרות מקרים בשלושת השנים האחרונות.
בשנת 2019 דווח למשטרה על 103 אירועים של יידוי אבנים בכביש 6, מספר נמוך במעט משנת 2018 בה דווח על 163 אירועים שונים של זריקות אבנים על רכבים.
על פי המענה שניתן, ייתכן ומדובר על מספר רכבים שנפגעו באותו האירוע שלבסוף דווח כאירוע יחיד. כמו כן במענה הנוגע לכביש 6 נכתב כי "לא ניתן לדעת אם האירוע ממחלף אייל צפונה, לפיכך נלקחו אירועי יידוי אבנים במחוזות מרכז, צפון וחוף".
עו"ד בלייכר מסר בעקבות הנתונים "מענה המשטרה מאשש את תחושת הציבור לכך שהטרור מכה גם בכבישים המרכזיים ביותר בארץ. לצערנו נראה שלא נעשה די כדי לגדוע טרור זה אשר ברובו נעשה בידי מחזיקי תעודה כחולה. מה עוד שהמשטרה מונעת מהרבה מנפגעי פיגועי האבנים מלקבל אישורי איבה אל נזקם מה ששוב מעיד על הקלת ראש בחומרת האירועים ומניעיהם".
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד