בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נעצר המחבל שביצע את הפיגוע בצומת בה"ד 3

לוחמי ימ"מ לכדו את המחבל שהסתתר בכפר בורין הסמוך למקום הפיגוע. המחבל שביצע את הפיגוע בברקן עדיין נמלט. דגן: לגרש את משפחת המחבל

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' חשון תשע"ט - 09:10 12/10/2018
גודל: א א א
המחבל שנעצר (דובר צה"ל)
המחבל שנעצר (דובר צה"ל)

במהלך הלילה נלכד המחבל שביצע את הפיגוע בצומת בה"ד 3. המחבל, בן 19 מהכפר ג'מעין שבשומרון נעצר בכפר בורין הסמוך למקום הפיגוע, וזאת בידי כוחות ימ"מ.

ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן בירך את כוחות הצבא על לכידת המחבל ודרש לגרש את משפחתו מיהודה ושומרון. אמש קרא דגן לצה"ל לצאת לפעולות תגמול כנגד האויב בכדי להפסיק את הפיגועים ורצח היהודים.

המחבל התנפל אתמול בשעות הצהריים על חייל שעמד בתחנת ההסעה בצומת בה"ד 3 לכיוון דרום, דקר אותו ונמלט. המחבל החל לרוץ בכביש והחיילים שהיו במקום ביצעו ירי לעברו אך פגעו בשתי מכוניות של תושבים יהודים.

כתוצאה מהירי נפצעה קל תושבת אלון מורה כבת 26. היא פונתה למרכז הרפואי בילינסון בפתח תקווה ושוחררה לביתה לאחר מספר שעות. מצבו של החייל שנפצע הוגדר בינוני.

בחסדי שמיים, בני המשפחה שהיו ברכב לא נפגעו למעט האשה שנפצעה מרסיסים. הקליע חדר מצדו האחורי של הרכב, ניפץ שתי שמשות צד ויצא מהשמשה הקדמית. ברכב נסעו זוג וילדים. 

הבעל שנהג ברכב שמע את הירי, שלף את אקדחו, ובדיעבד הבין שהספיק לראות את המחבל נמלט, אך מכיוון שהמחבל לא היה חמוש ולא היה ברור מה מתרחש באירוע, לא הספיק לירות בו.

בתוך כך, נמשך המצוד אחר המחבל שביצע את הפיגוע בברקן בו נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרונד יחזקאל הי"ד ונפצעה עובדת נוספת במפעל בו עבד המחבל כחשמלאי.

למרות הימלטות המחבל, צה"ל מקפיד להשאיר כמה שיותר דרכים פתוחות ונמנע מכתר וסגר הרמטי בגזרת השומרון, וזאת כדי למנוע פגיעה בשגרת הערבים המתגוררים באזור.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון