בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נקמנות מסכנת חיים?

מדוע החרים הצבא את נשקו של ברוך מרזל?

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תמוז תשע"ז - 22:03 01/07/2017
גודל: א א א
ברוך מרזל צילום: יהודה פרל
ברוך מרזל צילום: יהודה פרל

15 שנה לאחר שקיבל נשק ממח"ט חברון, החרים צה"ל ביום בהיר את נשקו של ברוך מרזל איש חברון. לדבריו אנשי הצבא הבטיחו כי הנשק יוחזר לו תוך זמן קצר, אולם מאז חלפו להם מספר חודשים אשר בהם ניסה מרזל לברר מה עלה בגורל נשקו ללא הצלחה.

להפתעתו הרבה קיבל מרזל ביום חמישי האחרון הודעה כי נשקו לא יוחזר לו למרות האיומים על חייו והתרעות חוזרות ונישנות של גורמי ביטחון לפיהן גורמי טרור מעוניינים לפגוע בו באופן אישי.

לדבריו, קצין בכיר בצבא הסביר לו כי הסיבה לאי החזרת הנשק היא ביקורת שמרזל הטיח על התנהלות אלוף פיקוד המרכז רוני נומה.

עורך דינו של מרזל  איתמר בן גביר מסר בתגובה כי מדובר בניסיון סתימת פיות מהחמורות ביותר, והפקרות ביטחונית כאשר הצבא חושף את מרזל לסכנת חיים. 

"זה פשוט מדהים שדווקא בתקופה שגורמי מודיעין מגיעים אלי ומזהירים אותי שיש התגברות של ידיעות על רצון של ארגוני טרור לפגוע בי, ובזמן שננקטים אמצעי זהירות על ידי המשטרה והצבא בהוראה מלמעלה, רק כדי להשתיק את הביקורת הלגטימית שלי על הרמטכ"ל ואלוף פיקוד המרכז לוקחים לי את הנשק שאני מחזיק שנים רבות להגנה עצמית, ומוכנים לסכן את משפחתי.
מפקד בכיר אמר לי שאין התנגדות בשב"כ ובמשטרה שיהיה לי נשק וגם אין טענה שעשית בו משהו לא בסדר. אמרו לי שבמידה ואפסיק לומר ביקורת העניינים יסתדרו אבל לא אכנע לסחיטה".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד