בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתפס רוצחו של לוחם דובדבן - בן למשפחת מרצחים

המחבל שרצח על פי החשד את לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד מוכר לשב"כ ואחיו מחבלים בכירים, שאחד מהם חוסל ואחר שוחרר

  • אלחנן גרונר
  • ל' סיון תשע"ח - 10:19 13/06/2018
גודל: א א א
רונן לוברסקי הי"ד (דו"צ)
רונן לוברסקי הי"ד (דו"צ)

הבוקר הותר לפרסום כי השב"כ וכוחות דובדבן עצרו באל עמערי את הערבי שעל פי החשד רצח את לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד כשהשליך על ראשו פלטת שיש כבדה. לוברסקי נפצע אנושות ונפטר מפצעיו כעבור יומיים.

העצור, אסלאם יוסף אבו חמיד, בן 32 מאל עמערי, הוא בן למשפחת מחבלים מוכרת. אחיו הגדול חוסל לאחר שרצח את רכז השב"כ נועם כהן, ואחים נוספים שלו נעצרו ונכלאו בגין מעורבות בפיגועים. אחד מהם שוחרר לפני כעשור.

בשב"כ אומרים כי מהחקירה עולה שאסלאם השליך את לוח השיש מגג בניין סמוך למיקום בו פעלו כוחות דובדבן. בשב"כ אומרים כי החקירה נמשכת ועל יתר הפרטים עדיין מוטל צו איסור פרסום.

לאחר האירוע חשפנו בקול היהודי ביקורת חריפה של לוחמי ובני משפחותיהם בעקבות שינוי הוראות הפתיחה באש וחידוד הנהלים ביחידה על כך שאין לירות לעבר גגות מבלי שישנו זיהוי ודאי של מיידה האבן, אלא שהמחבלים למדו לנצל זאת ומיידים את האבנים ממרכז הגג. כך נאסר לבצע ירי הרתעה שמציל חיים.

בנוסף דיווח העיתונאי איתמר פליישמן בתכניתו של אראל סג"ל ברדיו 103FM כי מפקד אוגדת איו"ש ערן ניב החמיר את נהלי הפתיחה באש לפני כחצי שנה.

במקור ראשון נחשף אירוע נוסף בדובדבן בו ירו לוחמי מילואים לעבר גגות בשל סכנת ידוי בלוקים בידי ערבים, וספגו ביקורת חריפה ואף הושעו משירות.

לפני כשבוע חיסל לוחם נצח יהודה מחטיבת כפיר, מחבל ערבי מהכפר נבי סלאח שיידה אבן על ראשו של הלוחם. לקול היהודי נודע כי מדובר במבוקש אותו חיפשו כוחות הגדוד כ-8 פעמים בביתו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון