בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סוהרות בשב"ס הוטרדו מינית ע"י מחבלים

ערוץ 20 חשף כי סוהרות הוצבו באגפים ביטחוניים לפי דרישת המחבלים. חלקן אף הוטרדו מינית

  • כ"ג סיון תשע"ח - 08:25 06/06/2018
גודל: א א א
צילום: שב"ס
צילום: שב"ס

כתב ערוץ 20 לירן לוי חשף אמש כי שירות בתי הסוהר הציב סוהרות באגפי מחבלים לפי דרישת מנהיגי המחבלים הכלואים, שאחד מהם לפחות אף הטריד מינית סוהרת ופגע בה.

מהדיווח בערוץ 20 עולה כי י', סוהרת באחד ממתקני הכליאה של שב"ס, וסוהרת נוספת, סיפרו למקורביהן כי קצין המודיעין בכלא הכריח אותן לעבור מאגף פלילי לאגף של המחבלים לאחר שאחד ממנהיגי המחבלים בכלא הבחין בהן וביקש אותן וכל זאת לכאורה על מנת לרצות את המחבלים ולשמור על שקט תעשייתי.

כך סיפרה י', על מה שקרה לה לאחד ממקורביה: "האסיר הביטחוני ראה אותי ואמר לי בואי תעבדי באגף שלי, עניתי לו: ממש לא. יום אחד מפקד המשמרת שלי אמר לי שקצין המודיעין דרש שאעבור לעבוד באגף של האסיר. אמרתי לו שאני לא רוצה. המפקד ענה לי, 'דרשו אותך שם'. בהתחלה סירבתי להיכנס, זה אסיר שעושים לו הרבה כבוד בכלא, כולם משום מה דופקים לו חשבון.”

י' הזדעזעה ושיתפה את אחד ממקורביה שהחליט לחשוף את הסיפור ואמר: "במסגרת העבודה שלה היא עובדת בדרך כלל באגפים פליליים. בפעילות כזאת או אחרת היא הגיעה לאגף ביטחוני. אחד האסירים, דומיננטי ומנהיג באגף הזה פנה אליה, אמר לה את יודעת אני רוצה שאת תעבדי אצלנו. היא צחקה, לא האמינה שזה בכלל אפשרי שדבר כזה יקרה, שאסיר יקבע אם היא תעבוד באגף מסוים".

י' שחוששת לפרנסתה סיפרה על מה שעבר עליה לקרובים לה ביותר ואמרה כי היא אינה מבינה מדוע סוהרות צריכות לשהות במחיצתן של מחבלים. למקורביה היא אמרה: “מדובר בארגון מאוד גדול. הכול קורה כאן בפנים ולא יוצא החוצה. זה מאוד קשה לנו בתור אזרחים לצאת עם דברים החוצה, אנחנו בורג קטן במערכת. השפלה כזו כמו שעברתי לא האמנתי שאעבור".

בערוץ 20 אומרים כי בידיהם מידע על יותר ממקרה אחד והסוהרות מאוד חוששות להיחשף. בעקבות פרסום הכתבה אף סיפר הכתב לירן לוי כי הגיעו אליו עדויות דומות נוספות. הדברים החמורים הללו מתרחשים לכאורה בשב"ס ונשמרים שם כסוד כמוס, וכל זה קורה, דווקא כשבראש שירות בתי הסוהר עומדת אישה.

תגובת שירות בתי הסוהר: "הטענה כי סוהרות הועברו לאגפים על פי בקשת אסירים מופרכת, משוללת יסוד ושקרית. במקרים בהם אסירים מתנהגים באופן לא הולם, הדברים מטופלים במלוא החומרה ובענישה בלתי מתפשרת. סוהרים משובצים על פי צרכי המערכת ובקשת סוהר לעבור תפקיד נלקחת בחשבון במידת האפשר והצורך. כאמור, הטענה כי לאסירים יש השפעה על שיבוץ סוהרים היא שקר. נדגיש כי מערכת הערוץ לא העבירה שם או פרטים שניתן לבדוק באופן ספציפי".

בערוץ 20 נכתב כי לאחר שידור הכתבה, גורם רשמי בשירות בתי הסוהר חזר בו והודה שאכן התרחש מקרה בו סוהרת הוטרדה מינית. למקום זומן חוקר ובעקבות כך הועבר המחבל לבית סוהר אחר. הסוהרת נשארה לעבוד באותו אגף על אף שלא רצתה בכך.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד