בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"את המחלקה היהודית בשב"כ צריך לסגור. נקודה"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מגיב על פרשיית התאבדותו של סוכן השב"כ בחוות גלעד שנחשפה אמש

  • דוד אור שחר
  • ג' סיון תשע"ח - 09:43 17/05/2018
גודל: א א א
ח"כ בצלאל סמוטריץ'  (צילום: יהודה פרל)
ח"כ בצלאל סמוטריץ' (צילום: יהודה פרל)

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי הגיב הבוקר (ה') לפרשייה החמורה שנחשפה אמש על התאבדותו של סוכן שב"כ שהופעל בחוות גלעד בין היתר בעקבות לחץ שהופעל עליו על ידי מפעיליו בשב"כ.

"מדובר באירוע טרגי ומצער. את המחלקה היהודית בשב"כ צריך לסגור. נקודה", פתח סמוטריץ'.

"כבר שנים רבות שמתגלים עוד ועוד כשלים בפעילותה של המחלקה היהודית בשב"כ.  מאז הפעלת הסוכן המדיח אבישי רביב המכונה "שמפניה" בתקופה שקדמה לרצח רבין ועד למקרה הטרגי האחרון", אמר.

בשנים האחרונות התגלו מספר פרשיות דומות בהן נחשף כי אנשי המחלקה היהודי בשב"כ מגייסים סוכנים מדיחים מקרב ההתיישבות ולאחר מכן מפעילים עליהם לחצים כבדים ביותר, תוך שימוש בפגיעה בהם ובשמם, על מנת שימשיכו את שיתופי הפעולה עם הארגון.  

עוד בנושא:

"מדובר במחלקה כושלת שפועלת בסטנדרטים לא מקצועיים בעליל ומתמחה בהפעלת מניפולציות ללא פיקוח וללא בקרה. התוצאות הקשות של פעילותה מחייבות את סגירת המחלקה היהודית ולכל הפחות את הוצאתה מן המחשכים והכנסתה למשטר של פיקוח ובקרה אפקטיביים", אמר סמוטריץ'.

 

סמוטריץ' הוסיף כי "ניצול מצוקה של בחור צעיר כדי לגייס אותו כסוכן ולגרום לו לפעול נגד חבריו שאיתם הוא חי למעלה מעשר שנים מאחורי גבם, באופן שגורם לו לזהות כפולה ולמשברים נפשיים היא שיטה בזויה ובלתי מתקבלת על הדעת במדינה דמוקרטית מתוקנת, שימוש בשיטות פעולה שהן אולי רע הכרחי במאבק מול הטרור של אויבינו, והפעלתן כנגד אזרחים נורמטיבים הוא פסול מיסודו וחייב לעבור מן העולם. בימים הקרובים אדרוש לזמן בעניין דיון דחוף בכנסת".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד