בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מה לשוברים שתיקה ולסוריה??"

היועמ"ש קבע כי אין עניין לציבור בחקירה כנגד שוברים שתיקה על איסוף מידע צבאי. עד כאן מציגים: אלו השאלות שנשאלו חיילים משוחררים

  • יח"צ
  • ה' אדר ב תשע"ט - 14:30 12/03/2019
גודל: א א א
אנשי שוברים שתיקה מתחקרים פעיל עד כאן. ארכיון  (צילום מסך מערוץ 2)
אנשי שוברים שתיקה מתחקרים פעיל עד כאן. ארכיון (צילום מסך מערוץ 2)

בסרטון שהתפרסם אמש (ב') בתגובה לסערה שעוררה החלטת היועמ"ש לסגור את התלונה נגד שוברים שתיקה בעקבות 'חוסר עניין לציבור', טוען ארגון עד כאן כי ארגון שוברים שתיקה אוסף מודיעין צבאי על חיילי צה"ל בנוגע לפעולות מסווגות הכוללות גם מידע על פעילות צה"ל בסוריה.

בסרטון נראים תחקירני הארגון מתשאלים חיילים משוחררים בשאלות על הנעשה בגבול סוריה ועזה, שאלות שלא נוגעות כלל לנעשה בשטחי יהודה ושומרון. 

בסרטון מופיעים שני תחקירנים של שוברים שתיקה, רון זיידל ואלון סער, המראיינים את ח' מארגון עד כאן. הם שואלים אותו על "המחלקה של המרגמות, הם יושבים בתוך ה.. כאילו, המתחם של המחסום?". 

הסרטון ממשיך ומציג שאלות שנשאלו שתולי הארגון על ידי תחקירני שוברים שתיקה. רון זיידל שואל את ח' שלל שאלות, שאין בניהן ובין ה'כיבוש' כל קשר. בין היתר שואל זיידל "זרקת איזה משהו בקשר למנהרות, אתה יכול לספר על זה קצת? מישהו פעם אמר לכם מה המטרה של 504? ואתה יודע מה יש על הרובוט הזה? זה מבצעי או שזה כזה בניסוי? יצא לך לראות פעם את מה שהוא משדר? אתה בטוח שראית שיש עליו מקלע?".

בתחקור אחר רואים תחקירן נוסף, בשם רועי פלד, השואל את ר' מעד כאן "והם אגב מצאו מנהרה?". בהמשך פלד מודיע לר' "בוא נדבר קצת על.. סוריה. היה לכם שמה באזור מארבי צלפים?".

גלעד אך, מנכ"ל ארגון עד כאן: "ארגון שוברים שתיקה אוסף מודיעין צבאי. נקודה. השאלות שאנו חושפים בסרטון ונשאלות בתחקורי ארגון שוברים שתיקה לא קשורות לזכויות אדם ולהתנהלות צה"ל ביו"ש כלל. מה לשוברים שתיקה ולסוריה? מה להם ולאמצעים מסווגים? באיזה מידע נוסף הם מחזיקים?

אנחנו ב'עד כאן' נמשיך לחשוף לציבור את הפנים האמיתיות של שוברים שתיקה ושל כלל הארגונים האנטי ישראליים. לא נעצור עד שההתנכלות לחיילי צה"ל ולמדינת ישראל תיפסק".

נזכיר כי לפני כשלוש שנים נחשף בערוץ 2 תחקיר על ארגון שוברים שתיקה, על פי תיעוד של ארגון 'עד כאן', ממנו עלה כי שוברים שתיקה אוספים מידע צבאי על צה"ל. לאחר מכן הגיש ארגון עד כאן תלונה למשטרה ולפרקליטות נגד שוברים שתיקה, תלונה שפרקליטות המדינה דחתה. ארגון 'עד כאן' המשיך וערר על החלטת הפרקליטות ליועמ"ש, וזה פסק לאחרונה כי יש לצדד בהחלטת הפרקליטות ולא לפתוח בחקירה משום "חוסר עניין לציבור".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד