בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עובדים וסטודנטים ערבים ב"אופנה" של תמיכה בטרור

עובדים וסטודנטים ערבים תועדו בעשרות בתי עסק ובמכללות כשהם לובשים חולצה עם הדפס M-16. צבי יחזקאלי: "המשמעות היא תמיכה במאבק מזוין עם נשק נגד ישראל"

  • שלום פרידמן
  • ט' אייר תשפ"ב - 16:39 10/05/2022
גודל: א א א
עובד ערבי עם חולצת M16 ביוחננוף (תיעוד שהופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
עובד ערבי עם חולצת M16 ביוחננוף (תיעוד שהופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

בתקופה האחרונה החלה אופנה חדשה בציבור הערבי בישראל של לבישת חולצות עם הדפסים של רובי M-16, אופנה אשר לדברי מומחים לחברה הערבית נועדה להביע הזדהות ותמיכה בטרור.

בימים האחרונים, לאחר שאל הרשתות החברתיות החלו לעלות תיעודים של עובדים ערבים במקומות שונים בארץ אשר לבשו את החולצות הללו, ארגון "ישראל שלי" פנה אל הציבור הרחב לתעד את הערבים הלובשים את החולצות הללו יחד עם פרטים על מקום עבודתם.

בהודעה שפירסם הארגון נכתב כי "ה-M16 הפך להיות סמל ערבי להזדהות עם הטרור הרצחני כנגד ישראל. במהלך החודשים האחרונים חולצת ההסתה הזו מופצת ברחוב הערבי ונושאת מסר אחד: "תמיכה בטרור". ראיתם כזה? צלמו ושלחו לנו. אנחנו רוצים לדעת מי הם, איפה הם עובדים וכמה שיותר פרטים. נדאג שהמעסיק יידע על כך וייטפל. נרדוף אחרי תומכי המחבלים בכל מקום ולא ניתן להם מנוח. נראה שיש תג מחיר להסתה".

בשיחה עם יו"ר "ישראל שלי", שרה העצני כהן, היא מספרת לקול היהודי כי לאחר הפירסום הגיעו עשרות פניות מכל רחבי הארץ.

באחת הפניות, תועד סטודנט ערבי כשהוא לובש חולצה כזאת במכללת עזריאלי - המכללה האדמית להנדסה בירושלים, אחד הסטודנטים דיווח כי פנה לקצין הביטחון של המכללה, אולם לדבריו הוא אמר כי אין לו מה לעשות עם זה.

אלא שמאוחר יותר הודיעה המכללה כי תמנע כניסה של סטודנטים שיבואו כשהם לבושים עם החולצה המדוברת.

בהודעה שפירסמה המכללה, נכתב כי "אנו מקבלים פניות המעידות על תחושה של חשש לביטחון האישי של חברי קהילת המכללה. יש להמנע מביטויים חיצוניים, בלבוש, בדיבור ובכל דרך אחרת המהווה הזדהות או תמיכה באלימות. תימנע כניסה למכללה של כל מי שיפר הוראה זו".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לפני מספר ימים, תועד עובד קבלן המשמש כשליח בסניף רמי לוי בירושלים שהיה לבוש בחולצה שעליה הדפס M-16, בחדשות N-12  דווח כי החברה החליטה לפטר אותו לאחר שלדבריה "הזהרנו אותו כמה פעמים כי אינו עומד בקוד הלבוש הראוי".

עובד נוסף של הרשת, בסניף רמת גן שהגיע לעבודה כשהוא לבוש בחולצה דומה, התבקש על ידי הנהלת הסניף להחליף את החולצה.

דיווח דומה הגיע מבית קפה בקניון בבאר שבע, יהודים שנכנסו אל הסניף וראו את אחד העובדים כשיש לו M16 על החולצה, פנו אל "ישראל שלי" וכתבו כי נמנעו מלדבר עם מנהל הסניף כיוון שכל הצוות במקום היה ערבי והם פחדו לשבת שם.

גם בסניף "יוחננוף", שבתוך מתחם ה"אייר פורט סיטי" בנתב"ג, לאחר שעובד ערבי תועד עם חולצת M-16, הנהלת הרשת הודיעה כי "מרגע היוודע המקרה, העובד התבקש להחליף מיידית את החולצה – ונאסר להגיע עמה שוב לעבודה".

לפני מספר ימים הפרשן צבי יחזקאלי פירסם סירטון שבו הסביר כי מדובר באופנה של תמיכה במאבק המזויין נגד ישראל.

לדבריו, "החולצות יצאו לאחר החיסול האחרון בשכם, וזה בעצם מעין "אופנת מבוקשים" זה בא לומר שהכח הוא בנשק והנשק עושה את העבודה. ויש קריאה ללכת עם החולצות האלה כדי לומר שכל הסיפור הוא לחימה בנשק. זה משהו מאד מכוון והמשמעות של לבישת החולצות היא תמיכה במאבק מזויין עם נשק כמו שהיה בפיגועים האחרונים לצערנו".

"מוות למחבלים"

בתגובה לאופנת התמיכה בטרור, ארגון להב"ה פירסם היום קריאה ללבישת חולצות אשר מודפס עליהם חבל תלייה לצד הכיתוב "מוות למחבלים".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון