בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עוד ליל התפרעויות בשער שכם: מחבלים השליכו אבנים לעבר אוטובוסים

אמש הגיעו מספר מחבלים צעירים לאזור שער שכם והחלו בהתפרעויות שכללו זריקות אבנים לעבר אוטובוסים שחלפו במקום. נזק נגרם למספר אוטובוסים וכלי רכב.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' חשון תשפ"ב - 11:02 12/10/2021
גודל: א א א

גם אמש הגיעו מספר מחבלים צעירים לאזור שער שכם והחלו בהתפרעויות אלימות אשר כללו זריקות אבנים לעבר אוטובוסים שנסעו לכיוון הכותל המערבי של הר הבית. כתוצאה מזריקות האבנים נגרם נזק למספר אוטובוסים וכלי רכב, אחת הנוסעות הוגדרה כנפגעת חרדה.

במהלך ההתפרעות האלימה, פעל כוח משטרה לפיזור המתפרעים תוך שימוש באמצעים ואלות. לוחמי מג״ב עצרו לחקירה שניים בגין מעורבותם באירועי אלימות והפגיעה ברכוש.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בתיעוד מהרשתות הערביות נראה לוחם מג"ב, מכה נער ערבי שככל הנראה ניסה להכות את הלוחמים קודם לכן והודף אותו ואת חבריו מרחבת השער אל תוך שטח חומות העיר העתיקה. הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות הערביות זכה גם לתגובות תומכות ומחזקות ללוחם: "כל הכבוד ללוחם מג"ב שהתנהג בהתאם לאיך שצריך להתנהג למחבלים שהתרגלו לפגוע ביהודים ולקבל חנינה מהשופטים. במקום להתאמץ לעצור אותו הוא נתן לו חינוך הכי נכון לבנאדם אלים, וראה זה פלא כל המחבלים שרגע לפני היו אמיצים, קיבלו רגליים קרות וברחו מהמקום".

כאמור, זריקות האבנים לעבר אוטובוסים של אגד מתרחשות כמעט מידי ערב ונזק נגרם לכלי הרכב הציבוריים ואף נפצעים נוסעים, אמש היתה זו נפגעת חרדה.

נהג האוטובוס נעצר; ההמון הערבי תקף; הנוסעים נכנסו להיסטריה

בעיתון 'המבשר' דווח על אירוע זריקת אבנים בליל שישי האחרון לעבר אוטובוס קו 3 של אגד שעשה דרכו מאיזור שער שכם אל עבר רחבת הכותל. על פי העדויות, עשרות ערבים החלו ליידות אבנים וחפצים על האוטובוס שחלונותיו היו ממוגנים. חרף כך, מתארים הנוסעים כי נהג האוטובוס שהיה ערבי לכאורה, נעצר באדישות והודיע כי המשטרה הורתה לו להישאר במקומו עד להגעתה לשטח. הנוסעים נבהלו מכך שהמון מתפרע מקיף את האוטובוס מכל צדדיו וממשיך ליידות מכל הבא ליד על המטרה הנייחת.

"בשלב מסוים הם ניפצו את שמשת האוטובוס בעזרת מוט ברזל גדול במיוחד, כשכל רצפת האוטובוס התמלאה באלפי חתיכות זכוכית. בזמן הזה נוסעים נשכבו על הרצפה ושררה שם היסטריה. רק לאחר בקשות רבות, ניאות הנהג להמשיך בנסיעה".

מחברת אגד נמסר לקול היהודי: "כללי התנהגות בעת אירוע בטחוני ובכלל זה ידויי אבנים נקבעים ע"י המשטרה והגורמים המוסמכים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד