בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עונש מאסר למחבל שתכנן פיגוע בדרום

שמונה שנות מאסר נגזרו על ערבי שתכנן יחד עם מחבלים נוספים לבצע פיגוע בדרום הארץ עקב הוצאת התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק

  • דוד אור שחר
  • כ"ו תמוז תשע"ח - 08:53 09/07/2018
גודל: א א א
בית משפט (צילום: יהודה פרל)
בית משפט (צילום: יהודה פרל)

 

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר אתמול (א') 8 שנות מאסר על המחבל פיראס אלעומרי, תושב הכפר צנדלה שבצפון הארץ, אשר הורשע בעבירות נגד ביטחון המדינה שעניינן קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה ופרסום ותמיכה בהתאחדות בלתי מותרת.

לפני שלוש שנים הכריז שר הביטחון על "התנועה האיסאלמית" כהתאחדות בלתי מותרת, לפי תקנות ההגנה לשעת חירום.

כתבי האישום, שהוגשו נגד הנאשם, אשר היה מזוהה עם התנועה האיסלאמית ונגד שלושה נאשמים נוספים, מתארים כיצד הנאשם חבר למחבלים אחרים ביניהם, מחמוד לוויסי, מחמד מסרי, פעילי התנועה האיסלאמית אף הם, ולנאשם נוסף בשם עבדאללה אבו עייש, במטרה להוציא לפועל פיגוע טרור במדינת ישראל באזור הדרום, על רקע הוצאת התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק וכאות תמיכה בתנועה האיסלאמית.

מכתבי האישום עלה כי מחמוד לוויסי, עבדאללה אבו עייש ומחמד מסרי הועסקו כולם ברשת הסופר מרקט "קינג סטור אלמשהדאווי", ומכאן היכרותם. הנאשם ניהל את עמותת "יוסף הצדיק", העוסקת בענייני אסירים ומשתייכת לתנועה האסלמית.

מגזר הדין עולה כי בעקבות מורת רוחם של הנאשמים מההחלטה להוציא את התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק, הגיעו השלושה לכלל החלטה לבצע פיגוע טרור בישראל אשר כוון נגד חיילי צה"ל. בהמשך עודכן אבו עייש ע"י מסרי על הכוונה לביצוע פיגוע כאמור, אך אבו עייש לא עשה דבר בנדון. המתווה המתוכנן לפיגוע הטרור היה פיגוע בתחנת אוטובוס או בסיס צבאי באמצעות ירי על החיילים, דריסה, דקירה וכדומה.

בכתבי האישום מתוארים הצעדים שנקטו הנאשמים והאחרים במטרה להוציא את תכניתם אל הפועל.

כתב האישום ייחס לנאשם אל עומרי אישום נוסף של עבירות בנשק, לאחר שהעביר לידיו של מחמוד לוויסי נשק מסוג תת מקלע מאולתר "קרלו".

לאחר תחילת ניהול התיק, הגיעו הצדדים להסדר טיעון במסגרתו תוקן כתב האישום והנאשם הודה והורשע בביצוע עבירות של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, פרסום ותמיכה בהתאחדות בלתי מוכרת ועבירת נשק. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה לעניין העונש.

כאמור, היום גזר ביהמ"ש המחוזי את דינו של הנאשם ל-8 שנות מאסר בפועל, מאסר מותנה וקנס בסך 10,000 ₪.

ביהמ"ש ציין בגזר דינו כי "כל ניסיון לפגוע בבטחון מדינת ישראל ובבטחון חייליה צריך להיענות בענישה ממשית ומוחשית" וכי: "העובדה כי הנאשם הוא אזרחי ישראלי מעצימה את חומרת ביצוע העבירות ויש בה אף פגיעה בנאמנות האזרחית למדינה".

עוד ציין ביהמ"ש: "במעשיו הנאשם פגע באופן חמור בערכים החברתיים של בטחונה וריבונותה של מדינת ישראל, זכותם של תושביה לחיות במדינה בביטחון ובשלום. פגיעה זו היא חלק מהמציאות הביטחונית הקשה באזורנו. מדינת ישראל נמצאת במאבק יומיומי בארגוני הטרור וכל גורם אשר לוקח חלק ומסייע בפעילות הטרור מהווה חלק משרשרת המוות ומעמיק את הפגיעה בבטחון המדינה, גם אם אין הדבר נעשה במסגרת ארגון טרור".

 

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון