בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עוקלו כספי הקנטינה של המחבל - לטובת המשפחה השכולה

עוקלו כספי הקנטינה של אחד המחבלים שהיה מעורב בפיגוע בו נפצעה אודליה אסולין, שלאחר מכן נפטרה מפצעיה. העיקול בוצע בעקבות הליך הוצאה לפועל, במסגרתו נשלחו צווי עיקול לרשות הפלסטינית ולשירות בתי הסוהר

  • ו' ניסן תש"פ - 16:10 31/03/2020
גודל: א א א
זירת הפיגוע בו נרצחה הודיה אסולין הי"ד דוברות זק"א
זירת הפיגוע בו נרצחה הודיה אסולין הי"ד דוברות זק"א

רשות האכיפה והגבייה הודיעה על עיקול כספי הקנטינה של אחד המחבלים שהיה מעורב בפיגוע בו נפצעה הודיה אסולין, שלאחר מכן נפטרה מפצעיה. לפי עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את משפחת אסולין מדובר בכספים שמקורם ככל הנראה ברשות הפלסטינית.

לדבריו, לכל אסיר ישנו מעין 'חשבון' פרטי, ובכסף הנמצא שם הוא יכול לרכוש מוצרים בקנטינה של הכלא, כגון ממתקים וסיגריות. במהלך התביעה של משפחת אסולין נגד הרשות הפלסטינית וארגון אש"ף נחשפו תשלומי המשכורת המועברים מידי חודש למחבלים המרצים את עונשים בכלא, בניהם גם תשלומים המיועדים לקניות בקנטינה.

כאמור, כעת עוקלו תשלומי הקנטינה על סך 300 ₪ של נדאל שחאדה, אחד המחבלים. הכספים הועברו להוצאה לפועל לטובת תשלומי אגרות הכלולות בתהליך. 

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את משפחת אסולין מסר "אנחנו עושים כל מאמץ כדי לסלול דרך לעתיד ובד בבד להצר את חייהם של המחבלים. המאמץ של המשפחות לעצירת תשלום המשכורות למחבלים נראה לעיתים מנוגד לרוח המקלה של השלטונות. אנחנו מקווים שגם ברשויות יתחזקו ויובילו היפוך מגמה שיגרום להרתעת טרוריסטים ועשיית צדק".

נזכיר כי בית המשפט הכריע כי על המחבלים לפצות את משפחת אסולין, ועל כן החל הליך ההוצאה לפועל הכולל הכולל מתן צווי עיקול למשכורות המשולמות להם על ידי הרש"פ וכספי הקנטינה המועברים לשב"ס.

לפי הצו, על הרשות הפלסטינית להעביר את משכורות המחבלים המשולמות מידי חודש ישירות למשפחת אסולין, עד שיצטברו לסכום המבוקש בשלב זה של  583,598 ₪. מלבד המשכורות מעבירה הרש"פ למחבלים סכומים המיועדים לקניות בקנטינה של הכלא, אותם תצטרך רשות בתי הסוהר להעביר לידי המשפחה עד שיצטברו גם הם לסכום המבוקש.

במהלך ההליך המשפטי נחשף גובה המשכורות המועברות למחבלים על ידי הרשות הפלסטינית, העומדות על למעלה מ1,500,000 ₪. מדובר בסכום של אלפי שקלים לכל אחד מהמרצחים בחודש, שהגיע אף לסכום של 'משכורת' בת כ8,000 ₪ למחבל, ולמעל 20,000 ₪ בחודש לכל המחבלים יחד. בנוסף, ישנו סכום קבוע בחוק הפלסטיני על תשלום 400 ₪ מטעם הרשות לכל אסיר מורשע עבור הקנטינה.

אודליה אסולין נפצעה קשה לפני כ-8 שנים בפיגוע בירושלים, בו פוצץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס על יד בנייני האומה. בפיגוע נרצחה תיירת ונפצעו 67 בני אדם, בניהם אסולין,  שבמשך כמעט 7 שנים הייתה ללא הכרה עד שנפטרה מפצעיה.

בתביעה אותה הגישו הוריה של אודליה על סעיף נזק גופני ופיצוי עונשי בגין מעשה איבה, נכתב על התלאות אותן עברה המנוחה מיום הפציעה ועד לפטירתה, ונתבע סכום של 60 מיליון ש"ח. כאמור, כעת החל הליך הוצאה לפועל נגד הרשות הפלסטינית ושב"ס במטרה להעביר את כספי המחבלים למשפחה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד