בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עו"ד בלייכר: "דרוש חשבון נפש אישי ולאומי"

בעקבות רצח ארי פולד הי"ד תוקף עו"ד בלייכר מארגון חוננו את רפיסות המערכת מול הטרור הערבי ואת ההודעה על ההקלות בעונשי המחבלים

  • דוד אור שחר
  • ח' תשרי תשע"ט - 15:23 17/09/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע בצומת הגוש (צילום: עמיחי גבאי/TPS)
זירת הפיגוע בצומת הגוש (צילום: עמיחי גבאי/TPS)

 

 

אתמול (א') בשעות הבוקר פורסם כי צה"ל מתכוון להקים וועדה לקיצור עונשי המחבלים השפוטים למאסרי עולם. שעות ספורות לאחר מכן בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון נרצח ארי פולד הי"ד, תושב אפרת ואב לארבעה ילדים. 

בעקבות כך הגיב עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו לרצח ולהתנהלות המערכת כלפי המחבלים.

"הרצח המחריד בגוש עציון מעורר בכל לב יהודי צורך לחשבון נפש אישי ולאומי", אומר עו"ד בלייכר.

"אנחנו בארגון חוננו, שעומדים יחד עם משפחות שכולות רבות בחזית המאבק המשפטי נגד המחבלים הרצחניים, לא יכולים להישאר אדישים לאחר מספר החלטות של גורמי שלטון ומשפט ישראלים אשר מחלישות את המאבק בטרור" אמר בלייכר.

עו"ד בלייכר אף התייחס לדברים שפורסמו אמש כי תוקם וועדה שתבחן קיצור בעונשם של מחבלים. "התבשרנו בכלי התקשורת על החלטה מסוכנת ביותר אשר מהווה סכנה גדולה אף מעסקת שליט. החלטה על ועדה לקצבת מאסרי עולם עבור מחבלים. עד להיום היה ברור למחבל שרוצח, שלפחות מבחינת הדין הוא יישב עד יומו האחרון בכלא.

הוועדה נותנת תקווה למחבלים גם לרצוח, גם ליהנות מתנאי הכלא הישראלי וגם להשתחרר בבגרותם כגיבורים. אני קורא לכל מי שחס על חיי אלפי יהודים - לצאת נגד ההחלטה השערורייתית והבזויה הזאת. החלטת היועמ"ש הצבאי על הימנעות מהרס בית של מחבל שיש לו עבר נפשי כלשהו - וזאת חרף הגדרת המחבל על ידי משפחתו וארגוני המרצחים כ"שהיד" וכל הנלווה לזה - מהווה תקדים הפוגע ביכולת ההרתעה הישראלית ומסכנת את ביטחון ישראל כולה! הימנעות מהרס מלא של מחבל כדוגמת רוצח משפחת סלומון מחלמיש וחתימת האלוף הצבאי על כך שמשפחת המחבל תוכל לבנות בית מפואר על מקום הבית ההרוס, מהווה עידוד לטרור.

זיכוי מחבלים מרצחים מעבירות של רצח וניסיון לרצח, כדוגמת הטענה של חוסר ודאות בכוונתם הרצחניות כיוון שלא הספיקו לממש את זממם, מחלישה את המלחמה בטרור. אנו קוראים לקברניטי המדינה, אנשי החוק והמשפט, לחשבון נפש עמוק ולאיחוד כוחות בלתי מתפשר נגד הטרור של האויב".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד