בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אין "היום שאחרי" בלי כניעה מוחלטת של חמאס

זעם בציבור ברקע התדרוכים של צה"ל על "פתרון מדיני" בעזה.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ד' אייר תשפ"ד - 12:39 12/05/2024
גודל: א א א
חמאס. (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)
חמאס. (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)

חמישה חיילים נהרגו בקרבות ברצועת עה בסוף השבוע. במהלך השבת כתבו מספר כתבים צבאיים על כך שמערכת הביטחון מנסה לדרבן את המערכת הפוליטית לפעול ליצירת "פתרון מדיני" ו-"אלטרנטיבה שלטונית לחמאס". 

סמל איתי לבני, סמל יוסף דסה, סמל ארמיאס מקוריאו, סמל דניאל לוי וסמ"ר אריאל צים נפלו בקרבות בצפון רצועת עזה. 

במוצאי השבת צה"ל פתח בהתקפה על ג'בלייה שבצפון רצועת עזה, זאת בנוסף לפעילות בשכונת זייתון וברפיח.

בתדרוכים של כתבים צבאיים בסוף השבוע ובשבת, נאמר שגורמים בכירים בצבא ובמערכת הביטחון אומרים שיש צורך מידי למצוא "פתרון מדיני" בעזה בדמות שלטון פלסטיני כזה או אחר.

כך למשל אור הלר, הכתב הצבאי של חדשות 13 צייץ בשבת בבוקר: "מה שבחודשים האחרונים נלחש בצהל בחדרים הסגורים הופך הבוקר לאמירה ברורה וכמעט רישמית: ללא יצירת אלטרנטיבה שלטונית לחמאס בידי הדרג המדיני הישראלי, חיילינו נדונו לחזור פעם אחר פעם אחר פעם לג׳בלייה, זייתון ויתר השכונות, כאשר בינתיים הרצועה הופכת לסומליה ושעון הלגיטימציה הבינל אוזל".

אמירה זאת, שצה"ל נאלץ לחזור לפעילות בשכונות אותן כבש תמוה במיוחד כשנזכרים זאת דרך הפעולה שצה"ל הכריז מראש שינקוט, כיבוש וטיהור השטח ואז פשיטות ממוקדות למיגור הטרור בשטח.

אליאור לוי, ראש תחום פלסטינים בכאן 11 כתב על סרטון בו רואים הפצצות של צה"ל בג'בלייה שראינו את התמונות האלו בג'בלייה בעבר ונמשיך לראות אותן "אם מקבלי ההחלטות בדרג המדיני ימשיכו לעשות את מה שהם הכי טובים בו: לא להחליט"

גם רועי שרון, הסביר באולפן כאן 11 ש"בשלב הזה ישראל היתה צריכה להחליט מי ישלוט ברצועה, וזה שוחק את ההישגים של הצבא", "בצפון אתה לא רואה כיוון לשום דבר, אף אחד לא יודע איך מחזירים לשם את התושבים", ו"בצבא לא יודעים את התוכניות איך מחזירים את תושבים לצפון".

יוסי יהושע כתב בידיעות אחרונות ש"צמרת צה"ל ניצבת מול ראש הממשלה בנימין נתניהו ודורשת ממנו הכרעות", ושהאופציות שהצבא מעוניין בהן הן שלטון מקומי של "גורמים מתונים" מתוך עזה או הרשות הפלסטינית. "הן רעות, אומרים בכנות במערכת הביטחון אבל צריך לבחור את הגרועה פחות כי אין אחרות"

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בסוף מאמרו מצוטט יהושע "גורם מדיני" שאמר שכל דיבור על היום שאחרי בזמן שחמאס עדיין כוח צבאי מסודר שיכול לאיים על מחליף עתידי הוא מנותק מהמציאות ואפילו פופוליסטי.

עמרי חיים, כתב תחום הערבים של כאן 11 שיתף ציוץ של אלמוג בוקר מתחילת המלחמה בו מצוטט ראש הממשלה שאמר לראשי הרשויות בעוטף "צהל ימשיך להחזיק ברצועת עזה גם אחרי המלחמה, ישראל לא תסמוך על כוחות בינלאומיים".

פעיל ההתישבות אלישע ירד כתב בחשבון הטוויטר שלו: "עייפתי כבר מבליץ התדרוכים ההזויים של היממה האחרונה שנשמעים בכל הערוצים מפי כתבים מטעם, גנרלים לשעבר ו"מומחים" בעלי חשיבות עצמית מופרזת. נעשה את זה פשוט: הסיבה שחמאס חוזר בכל פעם למקומות שהיינו בהם היא פשוטה מאוד: עזבנו את השטח, ניסינו להפריד בין אוכלוסיית האויב לאויב עצמו ולמעשה אפשרנו לו לחזור ולשקם את כוחותיו".

"אתם באמת חושבים שחמאס יתן לגורם כלשהו, פלסטיני "מתון", ערבי, אמריקאי או הודי לשלוט ברצועה? כל ילד יודע שכל עוד שיישאר נשק בעזה נציגי "השלטון החלופי" הראשונים שיכנסו במעבר רפיח יישחטו ברגע.

קורה כאן דבר מדהים: נוזפים בנו בחומרה במשך חודשים על כך שאנו מסרבים לדבר על היום שאחרי, אך את התוכנית הבסיסית ליום שאחרי - קרי: שליטה ישראלית צבאית לכל הפחות בעזה הם שוללים מכל וכל. ואין כמעט איש תקשורת אחד לרפואה שיקום ויטיח להם את העובדה הזאת בפנים. תמשיכו לחיות בקונספציה וניתוק כמה שתרצו. אולי בגללכם אפילו נצטרך לעבור לא עלינו עוד כמה אירועי טבח אסוניים כאלה. אבל מתישהו, זה אני בטוח, כל עם ישראל יבין את מה שכולנו ידענו בבירור בבוקר שמחת תורה: רק טרנספר מוחלט של האויב, כיבוש כל מטר ברצועה ונוכחות צבאית ואזרחית מלאה יביאו ביטחון ושלווה למדינת ישראל".

הסיוע לאויב ממשיך לעבור

תנוכת 'צו 9' חשפה כי בנסיון להגביר את כמות משאיות הסיוע לאויב שנכנסות כל יום לרצועת עזה פתחו היום (א') מעבר חדש, 'מעבר זיקים'. זאת בנוסף למעבר ארז ומעבר כרם שלום שפתוחים למעבר משאיות. על פי פרסומים שונים, מצרים מרסבת לתאם מעבר משאיות דרך מעבר רפיח מאז שיראל כבשה אותו בתחילת התמרון ברפיח בשבוע שעבר.

במעבר היו צפיויות לעבור היום קרוב ל40 משאיות סיוע לרצועה. לוחמי מילואים שמאבטחים את משאיות הסיוע זעמו על כך שהסיוע עובר לרצועה ללא כל תמורה, וללא ודאות שאכן הוא מגיע לאזרחים.

לוחם על הטנק ברצועת עזה שמאבטח את המשאיות במעבר החדש שנפתח הבוקר סמוך לזיקים אמר: "אנחנו כאן, מילואימניקים על הטנק מול רצועת עזה ליד המעבר החדש שנפתח באיזור זיקים, אנחנו מאבטחים סיוע הומניטרי שכנראה יגיע לאויב - לחמאס, בלי דרישות ובקשות לניצחון או השבת החטופים, או לפחות וידוא שיגיע לאזרחים. אחרי 4 חודשים במילואים נדרשים לאבטח את הסיוע לאוייב. הלוואי שבערב יום העצמאות נדע להתעשת ולהיות יותר עצמאיים וחזקים ולנצח במלחמה"

בצו 9 הוסיפו: "ערב יום הזיכרון, ממשלת ישראל בעוד מופע של בושה. דווקא זיקים, המקום שבו נטבחו אזרחים נפתח הבוקר לראשונה לשליחת אספקה לחמאס. אזרחי ישראל מאסו במכונה האיומה של הסיוע המתמשך לאיוב בשעת מלחמה, זו איננה גזירת גורל ואפשר לבחור היום אחרת".

לדבריהם, "חייהם של החטופים והחטופות וחייהם של לוחמי צה"ל חשובים דיים בכדי לעצור את הפינוקים לסינואר באופן מיידי. ביום בו מתקיימים חמש לוויות של חיילים, שיירות המשאיות למחבלי הנוחב'ה ממשיכות כרגיל. שום סיוע לא אמור לעבור עד שאחרון החטופים יחזור".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד