בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האשה: עובדת בערוץ תומך חיזבאללה - הבעל: מנכ"ל עמותת "דו-קיום"

הכירו את הנא מחאמיד, כתבת בערוץ אל-מיאדין המקורב לחיזבאללה שאינה מסתירה את תמיכתה במחבלים, בעוד בעלה משמש כמנכ"ל של עמותת "סיכוי-אופוק" הפועלת למען "שוויון ודו קיום"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד שבט תשפ"ב - 13:39 16/01/2022
גודל: א א א

העיתונאי אחיקם הימלפרב מ'עכשיו 14' חשף אמש כי עיתונאית ישראלית אשר עובדת בערוץ אל-מיאדין הלבנוני, המזוהה עם חיזבאללה ואיראן, 'חגגה את הניצחון' ארגון הטרור לצד חבריה העיתונאים, לפני כשנתיים, במשדר מיוחד לציון מלחמת לבנון השניה, על ישראל, המדינה בה חיה ומתגוררת ובה פועל בעלה כמנהל בעמותה המקדמת לכאורה שיוויון ודו קיום.

ארגון הטרור חיזבאללה נחשב מקורב לערוץ אל-מיאדין הלבנוני שהוקם לפני כעשור ונחשב לאחד ממיצגיה הבולטים של הציר השיעי של חזבאללה ואיראן ובו זוכים לאהדה רבה בתיאוריהם של כתבי הערוץ. בנוסף, הערוץ נחשב לאהוד על מזכ"ל ארגון הטרור, חסן נסראללה שנותן לערוץ ראיונות בלעדיים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

הימלפרב חושף כי כתבי הערוץ פועלים בחופשיות ומסקרים אירועים בישראל. אחת הכתבות היא הנא מחאמיד, אזרחית המדינה, המשתפת את צופי הערוץ באירועים השוטפים ממה שהיא מכנה "פלסטין הכבושה", למחאמיד בין היתר מעל 5000 עוקבים בדף הפייסבוק שם היא מעלה תמונות ופרסומים מתוך כתבות עליהן עובדת בישראל וזוכה לתגובות חיוביות על הסיקור עבור הרשת.

ערוץ אל-מיאדין ערך לפני כשנתיים משדר מיוחד אשר במסגרתו 'חגגו' כתבי הרשת את מה שהם מכנים "הניצחון האסטרטגי אל מול המתקפה הישראלית ביולי 2006", מלחמת לבנון השנייה, בה נפלו 121 לוחמים ו44 אזרחים ישראלים מירי רקטות חיזבאללה כאשר 19 מתוכם הם ערבים ובהם שני אחים מנצרת מוחמד ורביע טלוזי בני 7 ו-3, שנהרגו מפגיעת רקטה ישירה כששיחקו בחצר ביתם. בנוסף נפצעו עוד 2000 ישראלים.

במשדר נראית מחאמיד מצדו הישראלי של הגבול, כאשר מהצד הלבנוני עומדת כתבת נוספת של הרשת. הכתב השלישי הוצב בבנת ג'בל, בכנס ה-"ניצחון" שאירגן חזבאללה, כאשר מאחוריו נראים דגלי הארגון ותמונתו של חסן נסראללה.

בין היתר אמרה מחאמיד במשדר: "אנחנו נפגשים פה ליד הגבול הזה שמבחינתנו הוא בר חלוף בסופו של דבר. מבחינתנו האדמה הערבית היא אדמה ערבית בין אם זה פלסטין סוריה או לבנון".

מחאמיד מכנה בכתבותיה את המחבלים העוסקים בטרור כ'גיבורים', בעוד מדינת ישראל מכונוה 'הכיבוש'. כך לדוגמא העלתה מחאמיד לפני כשבועיים צילום של ששת המחבלים מכלא גלבוע, שנבחרו לאנשי השנה של רשת אל-מיאדין וכתבה: "ראויים לחיים, ראויים לחופש, ראויים השנה וכל שנה. ששת הגיבורים מפלסטין".

סיפורה של מחאמיד לא היה כה חריג בנוף בו הזהות הכפולה וחתירה תחת ריבונות המדינה - שכיחים ומוכרים בקרב חלק מהערבים בישראל, בעיקר לאחר פרעות תשפ"א, אלמלא היתה נשואה לאמג'ד שביטה, מנכ"ל שותף בעמותת "סיכוי-אופוק" הפועלת לפי הגדרות העמותה "לקדם שוויון ושותפות בין האזרחים הערבים והיהודים בישראל".

באתר האינטרנט של העמותה נכתב: "אנו בסיכוי-אופוק, משוכנעים כי הדרך להבטיח עתיד טוב יותר לכל אזרחי המדינה, טמון ביכולתנו לכונן חברה משותפת ושוויונית, ומאמינים שיש ביכולתנו לעשות זאת."

הזדהותה ותמיכתה של מחאמיד עם האוייב הפוגע ללא הבחנה הן ביהודים והן בערבים שבישראל, מציבה סימן שאלה סביב פעילותו החברתית והאזרחית של בעלה. כמו כן שביטה מרבה לשתף את פעילותה של אשתו בחשבונותיו ברשתות החברתיות ולא נראה כי הוא מסתייג מעמדותיה.

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון