בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

על חשבון משלם המיסים: טיפולים פסיכיאטרים למחבלים

​ד"ר נמרוד קיסר מתגאה בטיפול הפסיכיאטרי ששב"ס מעניק למחבלים, שחלקם לטענתו סובלים מסיוטים בשל הפיגוע שביצעו. "שב"ס דואג לאיכות חייהם"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה חשון תשע"ח - 17:53 14/11/2017
גודל: א א א
זוכים לטיפולים פסיכיאטריים - מחבלים חוגגים בכלא הישראלי
זוכים לטיפולים פסיכיאטריים - מחבלים חוגגים בכלא הישראלי

שב"ס מעניק טיפולים פסיכיאטרים יקרים למחבלים הכלואים בישראל וממן להם תרופות שאזרחים מן השורה יתקשו להשיג, כך נחשף אתמול בתכנית "כאן דרום" ברשת ב'.

בראיון של הכתב ניסים קינן עם הפסיכיאטר ד"ר נמרוד קיסר, התגאה האחרון בטיפול שהוא מעניק למחבלים במסגרת צוות פסיכיאטרים בכירים ששוכר שב"ס לטיפול במחבלים הכלואים.

"שב"ס, במדיניות שלו מעוניין בחלק הזה עבור האסירים שלו ודואג לחייהם, לשלומם, ובמידה רבה גם לאיכות חייהם", אמר קיסר והדגיש כי המחבלים זוכים אף לטיפול טוב יותר מאשר אזרחי ישראל בשל העובדה שתרופות שאינן בסל התרופות נרכשות עבורם בידי שב"ס.

"אני מטפל באמצעים המודרניים ביותר והמתקדמים ביותר. בתרופות שיתכן ובחוץ קשה להשיג אותן ולא כולן בסל. אני נותן את המקסימום שאני יכול. שירות בתי הסוהר מאפשר לי את זה והוא בהחלט מעוניין בטיפול ברמה מאוד טובה, ולא רק לעשות וי".

לדבריו, "כאשר אני פוגש אדם אני לא מתעניין בעבירה שלו ומעדיף גם לא לדעת מה העבירה שלו, אלא מסתכל על העובדה שיש לו אשה וילדים".

קיסר תיאר כי חלק מהמחבלים סובלים לטענתו מפוסט טראומה בשל המראות בפיגועים שהם עצמם ביצעו.

"אנשים נמצאים תקופות ממושכות בכלא, כל אחד ותקופתו שלו, ויש להם בעיות שהן בדרך כלל הפרעות שינה, בעיות שנובעות מהניתוק מהמשפחה, מהתנאים של הכלא שהם לא הכי נוחים למרות שדואגים להם בצורה הומנית... הוא (המחבל – א"ג) מציג את הבעיה שיש לו סיוטים, שהוא לא ישן שהוא מדוכא שהוא מתגעגע למשפחה ולילדים שלו. הוא גרם לפיגוע אבל יכול להיות שסובל מכל מיני סיוטים כתוצאה מהמראות".

לשאלת המראיין ניסים קינן, הבהיר ד"ר קיסר כי הוא "לא נכנס לקטע האם הוא מביע חרטה או לא", והדגיש כי הוא אינו רואה הבדל בין יהודים לערבים.

"אני חושב שבמקום שיש אנשים צריך לראות את הבן אדם והדת שלי היא סביב השנוא לך על תעשה לרעך... אני זוכר שכשלמדתי כסטודנט בשדה בוקר למדנו מאמר של שלמה אבינרי, ואחד המשפטים שזכורים לי הוא ש"אין הבדל בין הדמעות של אמא יהודיה לדמעות של אמה ערביה". זאת אומרת שהאמפטיה והאנושיות כשאתה פוגש בן אדם זה מה שחשוב".

עוד הדגיש קיסר כי שב"ס פועל רבות למניעת מקרים אובדניים בקרב המחבלים הכלואים. "שירות בתי הסוהר משקיע המון במניעת אובדנות של האנשים האלו. נוקטים בהרבה מאוד צעדים כדי למנוע את הדבר הזה".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד