בע"ה ט"ז תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לעיני המצלמות: ערביות היכו קצין צה"ל

קצין שעצר ערבי בכפר קדום הותקף בידי חבורת נשים. בסוף השבוע פורסם כי יוגש כתב אישום נגד לוחם שהיכה ערבי בחברון

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד שבט תשע"ט - 09:35 20/01/2019
גודל: א א א
מתוך תיעוד התקיפה צילום מסך
מתוך תיעוד התקיפה צילום מסך

שוב ערבים משפילים את חיילי צה"ל לעיני המצלמות.

אמש (מוצ"ש) התפרסם סרטון ברשתות החברתיות בו נראה קצין צה"ל מותקף על ידי קבוצת ערביות באלימות בעת נסיון לעצור מתפרע בכפר קדום שבשומרון.

הכותרות החמות מידי יום אליך לווצאפ! - לחץ כאן >>

הקצין נראה יוצא ממבנה יחד עם עוד מספר לוחמים ואיתם נער ערבי עצור, כאשר קבוצת ערביות שמתינו להם בחוץ החלו להכות בלוחמים ולאחוז בהם ובעצור.

הקצין והחיילים הנוספים נראים לכל אורך הסרטון חסרי אונים כאשר הם לא מפעילים כמעט ושום כח משמעותי כדי להיחלץ מהמקום. לצד הנשים המתפרעות נראים מספר צלמים המתעדים מקרוב את החיילים חסרי האונים.  

עו"ד איתמר בן גביר הגיב לסרטון שפורסם ותקף את מדיניות הצבא ומאשים בה את הממשלה. 

לדברי בן גביר, "מצב בו קצין צה"ל מוכה במהלך מעצר מחבל וזאת ללא שום תגובה קשה מצידו ומצד שאר החיילים שהשתתפו בביצוע המעצר, מהווה אות קלון נוסף לממשלת הפייק ימין של נתניהו ובנט, הממשלה שהפקירה ומפקירה את חייהם של חיילי צה"ל". 

"מצופה היה במקרה זה מהחיילים להגיב בתקיפות רבה, להדוף את המחבלות ששיבשו את מהלך המעצר ולכל הפחות לעצור אף אותן, אם לא לירות בהן", מוסיף עורך הדין. 

כתב אישום יוגש ללוחם שהיכה ערבי

בן גביר מסביר מדוע האחריות לאירוע חלה על הממשלה: "יש שיגידו כי האשמה בחרפה בה צפינו היא הפרקליטות הצבאית המטילה עודף משפטיזציה על גבם של החיילים. בהחלט יש בכך מן האמת, אך יש להזכיר כי מי שלמרותה כפופה הפרלקיטות הצבאית היא ממשלת ישראל שבסופו של יום היא הקובעת באמצעות הגנרלים הבכירים את הנהלים שעל פיהם יש לפעול בסיטואציות כאלו. הממשל היא האשמה העיקרית בקשירת ידיהם של חיילי צה"ל מול המחבלים".

בתוך כך, בסוף השבוע שעבר פורסם כי בעקבות סרטון שהפיץ ארגון השמאל הקיצוני בצלם בו תועד לוחם מכה נער ערבי שהתפרע בחברון, יוגש כתב אישום נגד הלוחם בכפוף להליך שימוע. בסרטון, שנערך בידי בצלם, נראה הלוחם מכה באמצעות קנה הנשק נער ערבי, שככל הנראה התפרע קודם לכן.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד