בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
רצח אורי אנסבכר הי"ד

ערביי תקוע הצהירו: "נשאר נאמנים לדם השאהידים"

למרות ביקור תנחומים בתקוע שארגנו אנשי שמאל עם ערבים, ערביי הכפר תקוע הצהירו: "נמשיך להיות קוץ בגרון של הכיבוש ולקדש את דם השאהידים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אדר תשע"ט - 11:14 13/02/2019
גודל: א א א
רכב שנרגם באבנים בכפר תקוע. ארכיון (ביטחון תקוע)
רכב שנרגם באבנים בכפר תקוע. ארכיון (ביטחון תקוע)

היישוב תקוע בגוש עציון בו גדלה אורי אנסבכר הי"ד נחשב כסמל המאבק היהודי למען "דו קיום" ונסיון לקשור "קשרי שלום" עם ערבים, כמורשתו של רב היישוב שנפטר הרב מנחם פרומן.

אמש דווח כי לתקוע הגיעו אנשי ארגון השמאל תג-מאיר יחד עם משלחת ערבים מכפרי האיזור על מנת לנחם את משפחת אנסבכר. 

אחד מהערבים שהגיע לתקוע אמר לכלי התקשורת כי "קיבלו אותנו בצורה חמה מאוד שם. באנו לשם כאדם. לא דיברנו על פוליטיקה. באנו כאדם לאדם. לא דיברנו כמוסלמי, נוצרי או יהודי אלא כאדם. ישבתי עם ההורים והם קיבלו אותנו בצורה מיוחדת".

אולם נראה כי בכפר הערבי תקוע הסמוך, אשר תושביו ידועים במעשיהם הרצחניים מידי יום בכבישים הסמוכים לא מסכימים לקבל את יד השלום אשר מושיטים תושבי תקוע בכל מצב.

בכפר אף מצהירים לאחר המשלחת שהגיע אמש לתקוע: "נמשיך להיות נאמנים לדם השהידים".

בפוסט שעלה בדף הפייסבוק של עיריית תקוע נכתב כפי שעולה מתרגומו "לאור המידע המתורגם שהגיע לידינו מאמצעי תקשורת ישראלים על השתתפות משלחת מטעם אנשים מהכפרים הסמוכים לישוב תקוע במסגרת משלחת לניחום החיילת הנרצחת מההתנחלות שהוקמה על אדמות התושבים בסמוך לכפר תקוע", פתחו את הפוסט, ומייד הצהירו: 

"אנו מטעם עיריית תקוע ומטעם כל מוסדותיה ומשפחותיה מגנים ומכחישים כל השתתפות במשלחת מסוג זה, ומדגישים כי משפחות הכפר תקוע וכל מרכיביה ימשיכו להיות נאמנים לדם השהידים החפים-מפשע שלנו, ולעולם נמשיך להיות קוץ בגרונו של הכיבוש וכל הקושרים קשר נגד ההקרבה של עמנו״, מסרו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד