בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עדי עד: ערבים הציתו מבנה ותפילין - התושבים הפגינו

שני יהודים נעצרו הערב בעדי עד בהפגנת תושבים לאחר שערבים הציתו במקום מבנה מגורים על תכולתו בין השאר תפילין טלית ותשמישי קדושה נוספים

  • דוד אור שחר
  • ט"ו שבט תשע"ט - 21:14 21/01/2019
גודל: א א א

תושבים מגוש שילה יצאו הערב (ב') להפגין מול הכפר תורמוס עיא הסמוך לאחר שביום שישי האחרון הגיעו ערבים מהכפר למערה ומבנה בו גרים בחורים ביישוב ושרפו אותו על כל תכולתו.

עו"ד יוסי נדב מארגון חוננו הגיש סיוע משפטי לעצורים אשר נלקחו לחקירה במשטרת מחוז ש"י.

ממידע שהגיע לקול היהודי עולה כי החל משעות הצהריים נפרסו באיזור כוחות משטרה רבים אשר דאגו שלא יתקרבו יהודים למקום. הכוחות הציגו צו שטח צבאי סגור אך על פי טענת תושבים גם מחוץ לשטח הצו תקפו שוטרי יס"מ ובלשים תושבים שהשתתפו בהפגנה. לאחר מספר שעות בהם ביצעו הכוחות מרדפים אחרי המפגינים הסתיים האירוע.

הערבים הגיעו למערה בה מתגוררים הבחורים ביום ו' בצהריים עת יצאו הבחורים המתגוררים במערה לערוך בישולים לקראת השבת בדירה סמוכה.

לאחר תצפית ווידוא כי המקום ריק נכנסו במהירות למערה, גנבו ציוד והציתו את כל הרכוש במקום. זאת לא לפני שרוקנו את תיקי התפידנית והשליכו את התפילין על הארץ אל הלהבות.

בשיחה עם הקול היהודי סיפר תושב המקום כי ככל הנראה הערבים המתינו בסמוך וערכו תצפיות על המערה. ברגע שהבחינו הערבים כי הבחורים יצאו, הגיעו למקום במהירות באמצעות מספר רכבים.

לדבריו בתוך כשתי דקות הספיקו הערבים לשדוד ציוד בעל ערך וכסף שהיה במערה, את תיקי התפילין של הצעירים פתחו הערבים ורוקנו את תכולתם על הארץ, שפכו בנזין על כל הרכוש והבעירו אש.

רבש"צ היישוב אשר קיבל דיווח מתצפית צה"ל על ערבים העולים לכיוון היישוב הגיע במהירות למקום יחד עם מספר בחורים אך האש אחזה במערה. אחד מהבחורים הצליח עוד להיכנס להציל זוג תפילין אך טליתו נשרפה.

המערה משמשת למגורים באופן שוטף וכל הציוד שהוחזק בה ניזוק מהשריפה. כסף שהחזיקו הבחורים נגנב על ידי הערבים.

אתמול בבוקר נודע לתושבים כי ערבים השיבו למת"ק תעודת זהות של אחד הצעירים שהייתה בארנק במערה אך הכסף הושאר אצל הערבים.

תגובת היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים: "מדובר באירוע פלילי הנמצא תחת אחריות משטרת מחוז ש"י, על כן אנחנו לא מתייחסים לאירוע".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד