בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנהגת חששה משוד. הערבים: "רק ערכנו איתה מלחמת כבוד"

תושבת עפרה חוותה אירוע המזכיר שוד סטנדרטי בבנימין. לאחר מרדף הערבים נעצרו וטענו כי רק התכוונו לערוך "מלחמת אגו": "גם על ההפחדה הם צריכים להיענש"

  • דוד אור שחר
  • ב' אב תשע"ט - 22:16 03/08/2019
גודל: א א א
ארכיון.  (צילום: משטרת ישראל)
ארכיון. (צילום: משטרת ישראל)

מקרי שוד הרכב ביהודה ושומרון הינם תופעה מוכרת. ישנם תקופות בהן מורגשת עלייה במקרי השוד, ישנן תקופות בהן מורגשת ירידה, אך מאפייני האירועים שווים כמעט בכל הפעמים. 

בדרך כלל קורבנות נסיונות השוד הינן נשים הנוסעות לבד ברכבן אך לא אחת נשדדו גברים באיזורים מסויימים. לא אחת ראשי רשויות ואישי ציבור איתם שוחחנו אמרו כי ברור לכולם שיחס אפקטיבי של המשטרה לאירועים כאל מקרה שבעוד רגע יכול היה להפוך לרצח - ימגר את התופעה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

בין המאפיינים המוכרים הוא התנגשות מכוונת של רכב הגנבים ברכב הנשדד, וכאשר בעל הרכב יוצא לבחון את הנזק הגנבים נכנסים אליו ונמלטים.

שיראל פלק, תושבת עפרה, חוותה על בשרה אירוע בו היו מאפיינים רבים המזכירים שוד שכזה אצלה בנס הסתיים הסיפור באופן שונה אך היא אומרת כי גם אם כוונת הערבים לא הייתה לשדוד אותה, עליהם להיענש בחומרה.

"כשחזרתי מהעבודה הגעתי לפקק המעצבן של צומת חרמייה שליד עפרה.  נעצרתי בפקק כשהמכונית שלי עמדה אחרי מכונית שבה ישבו שלושה ערבים צעירים בסביבות גיל 25", כתבה פלק בעמוד הפייסבוק שלה.

"קלטתי שהערבים מתחילים לדבר אחד עם השני עליי, להצביע עליי, לצחוק , לעשות כל מיני תנועות מפחידות לעברי והתחלתי לפחד ממש.  הבנתי שאם אני לא בורחת מהם עכשיו יש מצב שהם יוצאים מהאוטו ופוגעים בי. 
ירדתי לשוליים כדי להימלט מהם והם ירדו לשוליים אחריי!", תיארה שיראל את הרגעים שקדמו לשוד.  

בהמשך היא תיארה את האירוע עצמו שבוצע עם המאפיינים המוכרים כאמור. רכב הערבים יזם תאונה והתנגש בה, שיראל מספרת כי הבינה את העתיד להתרחש והחלה להימלט.

"ידעתי שאם אני יוצאת עכשיו מהאוטו כדי לראות מה קרה ואת הדפיקה שהם עשו לי, יש מצב שהם גונבים לי את האוטו והורגים אותי על הדרך, ולכן שמתי גז ופניתי במהירות ימינה לכיוון עפרה כשהם מאחוריי". 

"התקשרתי תוך כדי למשטרה להגיד להם שאני במרדף עם שלושה ערבים שאיימו עליי, נכנסו לי באוטו וממשיכים לרדוף אחריי. והצילו!!!", תיארה. 

במהלך המרדף היא שוב נתקעה בפקק אך המשטרה כבר הגיעה וגם בעלה של שיראל שהוא חמוש באקדח. 

הערבים נתפסו ובחקירתם ציינו כי כלל לא ניסו לשדוד את הגברת. לטענתם הם ערכו 'מלחמת אגו' עם היהודיה והם כלל לא התכוונו לפגוע בה. 

לסיום היא כותבת: "הם מתנהגים כאדונים בארצנו ואני צריכה לפחד לנסוע על הכבישים במדינת ישראל!  הפחד שלי הוא שישחררו אותם כי הם לא באמת התכוונו לפגוע אלא רק להפחיד. ואני אומרת - גם על הרצון להפחיד יהודיה הם צריכים לקבל עונש.  זכותי הבסיסית היא לנסוע בבטחה בכבישי ארץ ישראל!", סיימה.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד