בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים ריססו צלבי קרס על שלט בסוסיא הקדומה

פרסום ראשון: בערב יום כיפור ערבים ריססו צלבי קרס על שלט ההכוונה לאתר המורשת הלאומי בסוסיא הקדומה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ג תשרי תשע"ח - 09:59 03/10/2017
גודל: א א א
צלבי הקרס על השלט לסוסיא העתיקה צילום: תפארת הדד
צלבי הקרס על השלט לסוסיא העתיקה צילום: תפארת הדד

פרסום ראשון: ערבים ריססו צלבי קרס על שלט סמוך לסוסיא הקדומה, כך נודע לקול היהודי.

תושבים מדרום הר חברון שגילו כי על השלט בכביש הראשי של צומת של סוסיא הקדומה, ריססו ערבים מספר צלבי קרס, שלחו תיעוד של התמונה לקול היהודי, ובירור קצר העלה כי ככל הנראה רוססו צלבי הקרס בערב יום כיפור. סוסיא העתיקה היא אתר מורשת לאומי ומופעל בו מרכז מבקרים וכן בית קפה.

אתר סוסיא הקדומה והמאחז הערבי הלא חוקי של חמולת נוואג'ה הסמוך אליו עומדים כיום במרכז עתירה לבג"ץ. לאחרונה פורסם כי בכוונת המדינה לפנות את המקום בתוך מספר חודשים, והמדינה צפויה להציב לוח זמנים למימוש הפינוי.

הערבים המתגוררים באזור סוסיא וארגוני השמאל טוענים כי מדובר בכפר ערבי בן מאות שנים, אלא שתנועת "רגבים" פרסמה תצלומי אוויר המראים כי ההתיישבות הערבית הלא חוקית במקום החלה לפני 17 שנה בלבד בידי משפחת נוואג'ה מיטא. יש לציין כי גם צווי ביניים של בג"ץ לא הועילו והבנייה הלא חוקית במתחם נמשכה, תוך שהערבים וארגוני השמאל מגייסים גורמים בין לאומיים לטובת התערבות בנעשה והפעלת לחץ על ישראל להימנע מפגיעה בכפר.

יש לציין כי לא מדובר במקרה הראשון בו מרססים ערבים צלבי קרס בהר חברון. לפני כשלוש שנים ריססו ערבים צלבי קרס על בית הכנסת העתיק בסמוע. לפני שלושה חודשים חיללו ערבים את האנדרטה לזכרו של יוסי שוק הי"ד סמוך לבית חג"י.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד