בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים המועסקים כשליחי פיצה בזכרון יעקב פצעו נערים יהודים

"אני אהרוג אותך יהודי מסריח", נערים יהודים טוענים כי הותקפו בידי ערבים אך לאחר שהערבים התלוננו דווקא שנים מהיהודים נעצרו

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • ו' אב תשפ"ב - 12:52 03/08/2022
גודל: א א א
אמבולנס. ארכיון (צילום: קובי ריכטר/TPS)
אמבולנס. ארכיון (צילום: קובי ריכטר/TPS)

ערבים שהועסקו בפיצריה בזכרון יעקב תקפו ופצעו נערים יהודים, אולם בעוד היהודים נעצרו על ידי שוטרים לערבים לא נעשה דבר.

במכתב שפורסם אצל יואב אליאסי - "הצל", תאר אחד הנערים את השתלשלות האירועים.

לדברי הנער, הקטטה החלה לאחר שהעירו לרוכבי אופנוע על נסיעתם בשבת. "ביום שישי האחרון עשינו סיבוב שבת בזכרון יעקב כמה חברים, ולפתע עבר רוכב אופנוע עם חבר שלו מאחורה, ואמרנו לו שבת למה אתה נוסע כאן. שניהם יורדים מהאופנוע אחד מהם בא תופס לי את הראש למרות שאני קטין ואומר לי אני אהרוג אותך יהודי מסריח".

בשלב זה התפתחו דחיפות וגידופים בין הנערים לבין רוכבי האופנוע, אך כעבור זמן קצר הסתיים העימות לכאורה.

אלא שלפתע הערבים חזרו עם תגבורת נוספת. לדברי הנער "לא עבר עשר דקות פתאום אנחנו שומעים צעקות של "בואו יהודים נהרוג את כולכם", אנחנו מסתכלים אחורה ורואים קבוצה גדולה של אנשים חלקם עם חולצות של דומינוס. בידיים שלהם היו אבנים והם פשוט התחילו לזרוק אותם עלינו. אני נפצעתי מאוד קשה שני חברים שלי לקחו אותי לאמבולנס ומתברר שנהיה לי סדק בגולגולת, ואפילו אי אפשר לתפור או להדביק כי חסר שם חתיכת בשר".

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

"לאחר מכן אחרי שהם ברחו שני חברים שלי נשארו ליד דומינוס והחזיקו בידם דגל ישראל המשטרה שהגיעה למקום ראתה את דגל ישראל שחבר שלי תפס. השוטר בא אליו בלי בושה ותלש לו את הדגל מהיד ואמר לו אתה עצור ותוך כדי הוא נותן לו בוקסים בבטן והחבר אומר אני לא מתנגד תוך כדי שהוא פצוע בראש וכולו מדמם מכניסים אותו לרכב ומורידים אותו לתחנה".

עוד טען הנער כי "רק לאחר שעה וחצי שהוא בתחנת המשטרה מדמם כולו הגיע האמבולנס והערבים לא נעצרו עד היום".

בשיחה עם הקול היהודי אומר עורך הדין אברהם סופר המייצג את הנערים מטעם ארגון "חוננו" כי מדובר באירוע הזוי בו יש פצועים יהודים, שנזקקו לתפרים ודווקא הם אלו שנעצרים.

סופר תוקף את התנהלות המשטרה ודורש כי הדין ימוצה עם התוקפים הערבים. "מדובר על מקרה מובהק של אכיפה בררנית וסלקטיבית מצד המשטרה כלפי מרשיי היהודים. הם אלו שנפגעו ונפצעו כתוצאה מאלימות ישירה כלפיהם ובמקום לעצור את תוקפיהם, עולה שמשטרת ישראל בחרה לעצור דווקא את המותקפים. תלונה בגין האירוע הוגשה על ידם ואנחנו מצפים למיצוי הדין עם התוקפים".

ממשטרת ישראל נמסר כי "מיד עם קבלת הדיווח אודות התקיפה נפתחה חקירה במסגרתה בוצעו מגוון פעולות בהן בין היתר עיכוב חשודים ותפיסת ממצאים בשטח. מטבע הדברים לא נוכל לפרט אודות חקירה מתנהלת אולם נציין כי שני הצדדים העלו טענות הדדיות בפני השוטרים. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".

נציין כי לדברי גורמים במשטרה, היהודים הם אלו שהתגרו ותקפו את הערבים, וכשהגיעו השוטרים למקום שני היהודים שנעצרו החזיקו בידיהם אלות, התנהלו בגסות כלפי השוטרים וקראו קריאות גזעניות כלפי הערבים.

בהמשך, לאחר שהוגשה תלונה במשטרה על התקיפה מפי אחד הנערים שנפצעו באירוע, זומנו שנים מהערבים תושבי פראדיס לחקירה במשטרה וכשהגיעו נחקרו באזהרה ושוחררו.

התסיסה הלאומנית בצפון

בתקופה האחרונה אנחנו עדים לשורה ארוכה של אירועי תקיפה לאומנית בצפון. כפי שפירסמנו בקול היהודי, לפני מספר ימים הוגשו כתבי אישום כנגד שלושה יהודים שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר ערבי בחוף הים בגבעת אולגה, וזאת לאחר שלדבריהם ביקשו להחזיר את הבטחון לתושבים היהודים ולהרתיע את הערבים.

בגירסת אחד הנאשמים שהובא בפני בית המשפט נאמר כי "בחודשים האחרונים התרחשו בחוף אולגה אירועים קשים ואלימים בין יהודים לערבים בחוף". בעקבות אירועים אלו החליט הנאשם יחד עם חבריו כי "יש לעשות מעשה ולהרתיע כדי להשיב את הבטחון לאיזור, לאור הצקות של ערבים המגיעים לחוף". עוד הובא מדבריו כי "עשה זאת כדי להרתיע ולא כדי לפגוע באנשים, ולמרות שיודע שזאת היתה טעות, מעשיו תרמו לבטחון התושבים בחדרה".

לפני כחודש נעצרו בחוף אולגה שני ערבים לאחר שתקפו שוטרים באלימות תוך שהם קוראים קריאות גזעניות, כתוצאה מהתקיפה נמסר מהמשטרה כי "נפצעו שני שוטרים באורח קל משברים, והועברו לקבלת טיפול רפואי".

עוד נזכיר בהקשר זה, את מעצרו של קצין המילואים אביחי לוי שהתבקש לסייע ליהודים בעקבות הטרדות ואיומים של ערבים בחוף, סמוך לכניסת השבת. לאחר שלוי פנה אל הערבים וביקש מהם לחדול ממעשיהם התפתחה מהומה במקום במהלכה הוכה על ידי ערביה, ולאחר מכן הוא נעצר באלימות רבה על ידי שוטרים ערבים שהגיעו למקום. לאחר מעצרו הועבר לכלא קישון במהלך השבת, ולדבריו, השוטר הערבי שעצר אותו אמר לו "אל תחשוב שרק אצלכם יש ציונות. האדמה הזו היא שלנו ואני אלחם עליה עד הגרגר האחרון שלה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד