בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים תקפו באלימות את ראש ישיבת ההסדר ביפו

​ערבים תקפו את הרב אליהו מאלי תושב העיר בשנות ה-60 לחייו. המשטרה עצרה 2 תושבי יפו, לפני זמן קצר, בדבר תקיפתו של ראש הישיבה ביפו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תשפ"א - 17:02 18/04/2021
גודל: א א א

​ערבים תקפו את הרב אליהו מאלי תושב העיר בשנות ה-60 לחייו. המשטרה פתחה בחקירה, לפני זמן קצר, בדבר תקיפתו של ראש הישיבה ביפו.

כפי שעולה מבדיקה ראשונית, מנכ"ל הישיבה "שירת משה" והרב הגיעו לאחד הרחובות בשכונת עג'מי ביפו על מנת לרכוש שטח לטובת הישיבה. קבוצת ערבים הקיפה את השניים, צעקה והתנכלה אליהם. הרב מאלי והמנכ"ל הוציאו טלפון נייד כדי לתעד את התקיפה והערבים החלו להכות אותם נמרצות.

הרב מאלי נסע להגיש תלונה בתחנת המשטרה וחזר לישיבתו ללמד את התלמידים. המשטרה עצרה 2 תושבי יפו בחשד לתקיפת ראש ישיבה בעיר. 

מישיבת יפו מבית איגוד ישיבות ההסדר נמסר בתגובה לתקיפת ראש הישיבה והמנכ"ל: "כבר 13 שנה שישיבת ההסדר פועלת ביפו ובמהלך השנים האלו נתקלנו בתקיפות אלימות שונות אבל אף פעם זה לא הגיע לסדר גודל שכזה. לישיבה יש ייחסי שכנות טובים עם תושבי האיזור ואין לנו ספק שמדובר באירוע על רקע לאומני כאשר מה שהפריע להם הוא שיהודים מבקשים לרכוש קרקע שבבלעות של יהודי אחר. אנחנו מודים למשטרה על הצעד המהיר במעצר התוקפים ומבקשים לטפל באירוע ביד קשה ולהחזיר למקום את השקט והשלווה שהיו כל השנים".

מדוברות המשטרה נמסר: "המשטרה פתחה לפני זמן קצר בחקירה, בדבר חשד לתקיפת תושב יפו כבן 60, ראש ישיבה בעיר. שני החשודים - תושבי יפו בשנות ה-30 לחייהם אותרו לפני זמן קצר ונעצרו לחקירה בחשד לתקיפה".

"השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה כתב בחשבונו: "מחזק את כוחות המשטרה שפעלו למעצרם המהיר של בני העוולה שתקפו את הרב אליהו מאלי ביפו, ושפעלו בעוצמה למניעת הפרות סדר במהלך הלילה".

חיים גורן, חבר מועצת העיר תל אביב-יפו אומר לקול היהודי כי מדובר באירוע חמור וקשה ביותר: "זה בוודאי אירוע מזעזע ומדאיג ביותר שאסור שנעבור עליו לסדר היום"

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר בתגובה: "איגוד ישיבות ההסדר מזועזע מאירוע הטרור החמור שכוון נגד הרב אליהו מאלי ראש הישיבה ביפו ומנכ"ל הישיבה משה שנדוביץ היום". 

"אנחנו מבקשים לחזק את ידיהם, וכן את התלמידים וכל צוות הישיבה שפועלים להפיח רוח יהודית וציונות ביפו ובכל מקום אחר בארץ. אנחנו קוראים למשטרה ורשויות החוק למצות את הדין באופן מהיר והחלטי עם אותם הפורעים.  דווקא בימים אלו, ימי העצמאות וההודאה על מדינת ישראל, אסור לנו לשתוק על כך שיהודים לא יכולים להסתובב חופשי בתל אביב-יפו, בלוד, רמלה, יהודה ושומרון ובירושלים. בכל מקום שבו ינסו לזרוע הרס אנחנו נמשיך לנטוע תורה, חיים והתיישבות".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון