בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
נסיון לינץ':

בדואים תקפו רועה צאן יהודי בבנימין

רועה צאן יהודי הותקף ונפצע סמוך לכוכב השחר במארב מתוכנן של קבוצת בדואים. "הרועה עמד בגבורה. אם לא היתה מגיעה תגבורת הוא יכל לגמור כמו דב דריבן הי"ד", אמרו תושבים לקול היהודי

  • א' אב תשע"ז - 11:48 24/07/2017
גודל: א א א

רועה צאן יהודי הותקף הבוקר (שני) בידי קבוצת בדואים שביצעה ככל הנראה מארב מתוכנן סמוך לישוב כוכב השחר בבנימין, כך דווח לקול היהודי. האירוע התרחש בואדי בו נוהג הרועה לרעות את צאנו על בסיס יומיומי בין שכונת מעלה שלמה לישוב רימונים.

על פי הדיווח שהגיע לקול היהודי, הרועה נפצע מפגיעת מספר אבנים בראש, בצוואר ובחזה, והתפנה עצמאית לקבלת טיפול רפואי.

"הבדואים הגיעו בצורה מתכוננת כדי לתקוף, ותוך כדי האירוע צעקו לו בערבית שבאו להרוג אותו", סיפרו התושבים בשיחה עם הקול היהודי. "שלחו רועה שיתגרה וייצמד אליו ואז התחילו לזרום בדואים מכל הכיוונים, חלק הגיעו עם רכב מלמעלה והשאר מצדדים נוספים".

הבדואים החלו ליידות לעברו אבנים גדולות והרועה הצליח להזעיק תושבים שקראו לרבש"ץ הישוב, לכוחות צבא ותושבים נוספים.

תוך זמן קצר הגיע למקום תושב נוסף שהותקף גם הוא באבנים ושמשת רכבו נופצה. תושבים נוספים שהגיעו למקום, יחד עם כוחות צה"ל שהוקפצו גם הם, גרמו לערבים לסגת מהאזור.

לדברי התושבים מדובר באירוע שיכל להסתיים בצורה רעה מאוד. "הרועה עמד בגבורה מול המתקפה והגן בגופו על העדר במשך כמה דקות. הבדואים לא העזו להתקרב למגע בגלל התעוזה של הרועה, אבל בשלב מסויים אחד מהם שלף סכין. הם פשוט רגמו אותו באבנים במשך כמה דקות, ואם לא היו מגיעים התושבים בצורה מהירה זה יכל להיגמר רע מאוד".

רועה הצאן התפנה עצמאית לקבלת טיפול במרכז רפואי בירושלים עם ראש פתוח מפגיעת אבן, וחבלות בצוואר ובחזה. לפחות שניים מהתוקפים נעצרו בידי כוחות צה"ל שאיגגפו את הבדואים. החיילים רדפו אחרי תוקפים נוספים אך הללו הצליחו להימלט, ובכוכב השחר מקווים כי הם יעצרו בהמשך בידי הצבא.

"אם לא היו מגיעים עוד תושבים תוך כמה דקות האירוע הזה יכול היה להסתיים חלילה כמו הרצח של רועה הצאן יאיר הר סיני הי"ד בסוסיא או רצח דב דריבן במארב מתוכנן בחוות מעון".

התושבים גם הביעו ביקורת על התנהלות המשטרה בתחילת האירוע. לדבריהם, שוטרים שהגיעו למקום שחררו את האזיקונים מהבדואים העצורים ועיכבו זמן רב דווקא את הרועה הפצוע וחברו, עד שהחליטו לשחררם בכדי לאפשר לרועה לקבל טיפול רפואי. בכוונת הרועה להגיש תלונה במשטרה.

יש לציין כי מדובר בעדר שנגנב בידי בדואים לפני כחודש ממעלה שלמה והוחזר בתום מרדף של תושבים רבים. בכוכב השחר מציינים כי בשבועות האחרונים היו מספר מקרי חדירה לאזור הישוב ושכונת מצפה כרמים הסמוכה. בחלק מהמקרים נגנבו בעלי חיים וחלק מהמקרים נמנעו בשל זיהוי החדירה.

עו"ד חיים בלייכר מהמחלקה האזרחית של ארגון חוננו אשר מייצג את הרועה כנפגע עבירה הגיע בשעות הצהריים לתחנת המשטרה בבנימין  וסיפר: "מדובר בארוע חמור, בו מרשי, יהודי כבן 19,  הותקף בצורה קשה ממארב מתוכנן בידי מספר רב של תוקפים, וניצל בנס. הגעתי לתחנת המשטרה בכדי לוודא שמשטרת ישראל תעשה את מרב המאמצים בכדי למצות את מלוא חומרת הדין עם התוקפים וכן תאתר את כלל המעורבים בארוע".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד