בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי תקף יהודי ולא ירצה עונש מאסר

אשר שתקף קטין יהודי ופצע אותו בעיר העתיקה בירושלים, יחויב לשלם פיצוי כספי אולם לא ירצה עונש מאסר. עו"ד בלייכר מחוננו: "התנהלות כזו פוגעת בהרתעה ומעודדת פשיעה גזענית"

  • יח"צ
  • ג' אדר תשפ"א - 09:41 15/02/2021
גודל: א א א

הסדר טיעון שהתקבל לאחרונה בבית משפט השלום בירושלים קבע כי ערבי כבן 27 אשר תקף לפני כשנתיים וחצי קטין יהודי בעיר העתיקה בעת שהשליך לעברו בקבוק זכוכית ופצע אותו ישלם פיצוי כספי של 1,500 שקלים בלבד. על פי הסדר הטיעון, הוחלט לתקן את כתב האישום ולציין שהנאשם השליך חפץ, וכמו כן נשמטה העובדה כי הקטין נפצע בראשו מבקבוק הזכוכית.

למרות הצהרת נפגע העבירה והתנגדותו, התקבל הסדר הטיעון. גזר הדין שניתן בבית משפט השלום בירושלים קבע כי הנאשם יהיה מחויב בפיצוי כספי למתלונן, קנס של 500 ש"ח בלבד ובנוסף לא ירצה מאסר בפועל. כמו כן לא צוין בכתב האישום כי מדובר באירוע על רקע גזעני.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

בהצהרת נפגע העבירה סיפר הקטין כי הוא עודנו בהלם מהאירוע, וכי הוא נמנע מלעבור במקום האירוע בעקבות הפציעה ובאזור בכלל. בהצהרה תיאר כי בעת שנפצע מבקבוק הזכוכית הוא דימם מראשו וחש כאבים עזים, ולסיום דרש כי יוטל על הנאשם מאסר בפועל.

על פי פרוטוקול גזר הדין אמר השופט דוד שאול גבאי ריכטר "לאחר ששמעתי את הצדדים ואת הנאשם, נחה דעתי כי ההסדר ראוי בנסיבות המעשה, ובנסיבות העושה ולכן אכבדו".

עו"ד חיים בלייכר אשר ייצג את נפגע העבירה מטעם ארגון חוננו תמה על החלטת השופט "מדוע הנאשם לא הואשם באירוע גזעני? הרי ברור שהוא זרק את הבקבוק על הבחור בשל שנאתו ליהודים" ציין.

בנוסף אמר על הסדר הטיעון "נדהמו לקבל את ההסדר טיעון שמוציא את הנאשם ללא עונש משמעותי. הפרקליטות ביצעה פה שלושה פשעים. מחקו מכתב האישום את זריקת הבקבוק והחליטו שנזרק חפץ ולא ציינו שהתלונן נפצע. הנאשם גם לא הואשם במניע גזעני ולבסוף גם לא קיבל עונש. לא ברור לנו מדוע באו לקראת הנאשם במידה כה רבה, אנו חושבים שהתנהלות כזו פוגעת בהרתעה ומעודדת פשיעה גזענית".

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד