בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרות ראשי ישובים ביו"ש ומחוצה לה דורשים מבצע צבאי

בבקעה, שומרון, גלבוע, חריש ומנשה מתאחדים: "אנחנו לא בשר התותחים של "מרקם החיים" של האוכלוסייה ממנה מגיע הטרור"

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ו סיון תשפ"ג - 17:00 15/06/2023
גודל: א א א
הרכב שנפגע בפיגוע הירי השבוע (קרדיט: אגף בטחון מועצה אזורית שומרון)
הרכב שנפגע בפיגוע הירי השבוע (קרדיט: אגף בטחון מועצה אזורית שומרון)

המחאה כנגד אוזלת היד הביטחונית עולה שלב: עשרות ראשי יישובים מיו"ש ומחוצה לה דורשים מהדרג המדיני ומשר הביטחון יואב גלנט לצאת באופן מיידי למערכה צבאית בשומרון.

במכתב עליו חתומים 27 ראשי וועדי יישובים מבקעת הירדן, מהגלבוע מהשומרון ומיישובי המועצה האיזורית מנשה, תוקפים נציגי היישובים את העדפת "מרקם החיים" של ערביי יהודה ושומרון על חשבון החיים עצמם של התושבים. "אנחנו כבר מכירים את סרט הבלהות של ראשית שנות ה-2000, ואין לנו כוונה לחזור לימים השחורים והמדממים הללו. לא נהיה ברווזים במטווח! דמנו לא הפקר ואנחנו לא בשר התותחים של "מרקם החיים" של האוכלוסייה שממנה מגיע הטרור הרצחני שמופנה נגדנו"

"אבנים, בקבוקי תבערה ואף פיגועי ירי, המתרחשים בשומרון ומחוצה לו - כדוגמת ירי אל ישובים בתוך הקו הירוק - הפכו לעניין שבשגרה, וצפון השומרון הפך לאזור המייצא טרור לכל רחבי הארץ, כולל פיגועים רצחניים במרכז (ת"א, בני ברק, אלעד) וחיבור הטרור לגורמי פשיעה פליליים. נסיון שיגור רקטה לאחרונה מסמן את הכיוון שאליו אנו הולכים, והכתובת כתובה בענק על כל קיר אפשרי".

במכתב מצויין עוד כי "מאז נובמבר 2021 התבצעו 84 פיגועי טרור בצפון השומרון או על ידי מחבלים שיצאו מצפון השומרון. 23 ישראלים נרצחו במהלך תקופה זו על ידי מחבלים מצפון השומרון – כמעט 50% מכלל הנרצחים בפיגועי הטרור בכל התקופה (55 סה"כ). במהלך תקופה זו התבצע ירי על יישובים רבים וביניהם: גן נר, מירב, מבוא דותן, שקד, מעוז צבי, אבני חפץ, חומש, הר ברכה, אלון מורה, איתמר, מעלה גלבוע (רשימה חלקית)".

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

ראשי היישובים מוסיפים ומזהירים כי "אנו יודעים טוב מאוד כי זה רק הקדימון, וכי ההפקרות הבטחונית תהיה מתורגמת לקברים מהר מאוד, כפי שקרה לפני שבועיים בסמוך ליישוב חרמש – מאיר תמרי הי"ד – אב צעיר הותיר אחריו אלמנה ושני יתומים, וזו פעם שנייה שהטרור של צפון השומרון מכה במשפחה הזו".

בסיום המכתב מפרטים נציגי היישובים את דרישותיהם הביטחוניות, להחזיר את המחסומים, להעביר את בסיס חטמ"ר מנשה האחראי על צפון השומרון לתוך השטח עליו הוא אחראי ולהגביר את הכוחות ביישובי וכבישי עוטף צפון השומרון. "ומעל לכל - מבצע צבאי נרחב בצפון השומרון - כניסה לעומק השטח וחיסול מוחלט של "הגדודים" החמושים שכוללים אלפי חמושים ומאורגנים ע"י איראן באמצעות ארגוני טרור פלשתיניים המנוהלים על ידה, כולל איסוף אמל"ח וגביית מחיר כבד מהעוסקים בפעילות טרור באופן שיחזיר את ההרתעה בצורה אפקטיבית ויביא ביטחון למדינת ישראל", לשון המכתב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון