בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פוענח אירוע לינץ ביהודים בכפר קרע ופיגוע ירי בוואדי ערה

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ ומשטרת ישראל נעצרו לאחרונה חשודים בביצוע פיגוע ירי לעבר אזרח ישראלי בצומת הכניסה לכפר זלפה בוואדי ערה.

  • יח"צ
  • ל' סיון תשפ"א - 13:31 10/06/2021
גודל: א א א
(דוברות המשטרה)
(דוברות המשטרה)

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו לאחרונה חשודים ערבים בביצוע פיגוע ירי על רקע לאומני: כמיל זיתאוי, הרון ג׳בארין, מחמוד קבלאן. השלושה תושבי זלפה במעלה עירון.

השלושה נעצרו בגין חשד כי ביצעו פיגוע ירי מרכב חולף לעבר ישראלי בצומת הכניסה לכפר זלפה בתאריך ב' סיון. האזרח הצליח להסתתר מקו האש ולא נפגע.

בחקירתם של השלושה עלה כי תכננו וביצעו את פיגוע הירי בעודם נוסעים ברכב ללא לוחית רישוי וכן לקחו חלק בהתפרעויות אלימות נוספות במספר מוקדים, במהלך חודש הרמדאן.

היום הוגש כנגד השלושה כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בחיפה. כמו כן במסגרת כתב האישום הוגשה בקשה לחילוט הרכב שבאמצעותו בוצע פיגוע הירי.

מעצר חשודים בביצוע לינץ׳ באזרח יהודי בכפר קרע

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו בשבועות האחרונים שני אזרחים חשודים בביצוע לינץ׳ על רקע לאומני בכפר קרע: בשיר אבו ראשד, בן 21, ומוחמד חמארשה בן 31, מכפר קרע. 

השניים נעצרו בגין השתתפות באירועים האלימים על רקע לאומני בכפר קרע החל מערב חודש סיון.

בחקירתם עלה כי הם מעורבים בהפרות סדר והתפרעויות המוניות כחלק ממספר רב של אירועי טרור עממי ברחבי הארץ בחודש הרמדאן, ובכלל זה ידויי אבנים לעבר כוחות הביטחון, השחיתו רכוש ציבורי, הבעירו צמיגים וירו זיקוקים. 

כמו כן, הצטבר בחקירה מידע רב הקושר את חמארשה לאירוע תקיפת יהודי בכ"ט אייר, אשר נקלע להתפרעויות אלימות במיוחד בכפר קרע סמוך לכביש 65, בזמן שנהג ברכבו. כתוצאה מהתקיפה החמורה נגרמו לקורבן פציעות וכן נגרם נזק רב לרכבו. 

מידע נוסף הצביע על מעורבתו של אבו ראשד באירוע חמור ביותר של לינץ במשפחה יהודית שנקלעה בטעות לכפר קרע בראש חודש סיון, במהלכו נרגם רכב המשפחה במטח אבנים ונעשה ניסיון לפתוח את דלתות הרכב ולפגוע בנוסעיו.  חקירתם של החשודים בשירות הביטחון הכללי הסתיימה וכתבי אישום הוגשו היום.

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה מעורבות של אזרחי ישראל בטרור, וימשיכו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי לסכל כל איום ולמצות את בדין בחומרה עם כלל המעורבים בפיגועים ובאירועים האלימים שבתרחשו בערי ישראל במהלך חודש מאי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד