בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום ראשון נגד אחד הפורעים מקוצרא

כתב אישום בגין ניסיון רצח נגד ערבי שהטיח אבן גדולה בראשו של האב המלווה בתוך המערה בקוצרא. לקול היהודי נודע כי לפחות שישה מהעצורים כבר שוחררו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' כסלו תשע"ח - 15:30 18/12/2017
גודל: א א א
האב שנפגע מאבן בראשו מטופל בשטח
האב שנפגע מאבן בראשו מטופל בשטח

כתב אישום ראשון הוגש כנגד אחד מהפורעים שניסו לבצע לינץ' בקבוצת הילדים במערה סמוך לקוצרא לפני מספר שבועות, כך דיווחה כתבת גלי צה"ל כרמל דנגור. 

כתב האישום הוגש לפי דיווח צה"ל כנגד מוחמד ואדי מקוצרא המואשם בניסיון רצח. לפי כתב האישום הוא נכנס למערה בה נלכדו הילדים והטיח סלע בראשו של האב המלווה בעת שהגן על הילדים במערה. כתוצאה מהטחת הסלע נפתח ראשו של האב והוא החל לדמם. ארגון חוננו דיווח כי בנוסף, בימים הקרובים צפוייה התביעה הצבאית להגיש לבימ"ש בסאלם הצהרות תובע נוספות כנגד פורעים נוספים.

לקול היהודי נודע כי לפחות שישה מתוך 20 העצורים שנעצרו בפשיטת הצבא והמשטרה על קוצרא, כבר שוחררו, ביניהם צעיר שתיעד חלק מהאירוע במערה עצמה, וכן אחד מבכירי הכפר שבשנים האחרונות עוסק בארגון משמרות של ערבים לתפיסת יהודים המגיעים לאזור הכפר.

מעצרם של יתר העצורים הוארך לתקופות שונות וחלקם יובאו לדיון מחר (ג') בבית המשפט הצבאי בסאלם. חלק מהעצורים חשודים בידויי אבנים וסלעים באירועים שהתרחשו בעקבות הפגיעה בילדים במערה, ומי שמייצג את העצורים הוא עורך דין מטעם עיריית קוצרא.

בארגון חוננו אשר מלווה את נפגעי העבירה בתיק, הילדים והאבות שליוו את הטיול ברכו על הצהרת התובע אך ביקרו את המשטרה על ההחלטה לנהל את החקירה במשטרת אריאל ולא ביחידה המרכזית של מחוז ש"י כפי שנהוג בארועים משמעותיים.

לדבריהם, "מדובר בתיק חמור מאד, אשר לצערנו משטרת ישראל לא לקחה אותו ברצינות הראויה. מחד משטרת אריאל אשר חוקרת את התיק עושה כל שביכולתה על מנת למצות את החקירה, אך עם זאת ישנה בימ"ר ש"י יחידה מיוחדת לחקירת פשעים לאומניים בה עשרות חוקרים.

 תיק כזה היה ראוי שיקבל כח אדם רב ועשיר באמצעיים שיביא לתוצאות מקסימליות במהירות, לצערנו לא ראינו את הלהיטות בחקירה במקרה הזה כמו במקרים אחרים שנתקלנו" אמרו בחוננו, תוך שהדגישו שוב שחוקרי משטרת אריאל עושים את המיטב באמצעים העומדים לרשותם.

"מדובר בצעד חשוב, אך ראשוני.  עשרות רבות של פורעים, יתכן אף מאות, בשני ארועים שונים, יצאו על מנת לפגוע בילדים וביהודים נוספים, וזאת אך ורק בשל היותם יהודים. וכל זאת לאור יום, ללא מורא וללא פחד, זהו תיק שעל משטרת ישראל ועל רשויות צה"ל למצות את הדין עם כל אחד ואחד מהפורעים. אנו ציפייה כי כל פורע אשר נטל חלק בארוע יועמד לדין ויהיה מאחורי סורג ובריח" הוסיף עו"ד חיים בלייכר מהארגון , אשר מסייע לנפגעים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד