בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פורקה עמותת החמאס שפועלת בהר הבית ועמדה במרכז תחקירי הקול היהודי

ביהמ"ש הורה על פירוק עמותת החמאס והוואקף הירדני שהקול היהודי חשף כי השר לשעבר עסאווי פריג' היה רואה החשבון שלה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ב כסלו תשפ"ד - 17:14 05/12/2023
גודל: א א א
השר עסאווי פריג' (צילום: שלו שלום/TPS)
השר עסאווי פריג' (צילום: שלו שלום/TPS)

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט על פירוק עמותת  החמאס לג'נת זקאת אלקודס אלמרכזייה (ע"ר) בשל ביצוע פעילות תמיכה בטרור. העמותה פועלת תחת הוואקף הירדני בהר הבית ועמדה במרכז כמה תחקירים של הקול היהודי. היא שימשה כמנוע הכספים של חמאס ירושלים במשך שנים והעבירה עשרות מליונים לפעולות של ארגון הטרור.

המרכזי שבהם הוא חשיפה כי רואה החשבון של העמותה במשך 12 שנים היה לא אחר מהשר לשעבר עסאווי פריג' מסיעת מרץ.

לאחר הגשת כתב אישום נגד העמותה, רשמת העמותות הגישה, באמצעות יחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים שבמשרד המשפטים, בקשה למתן צו פירוק לעמותה לבית המשפט המחוזי בירושלים, בשל ביצוע פעילות תמיכה בטרור.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בקשת הפירוק התקבלה היום על ידי בית משפט המחוזי בירושלים, שהחליט על פירוק העמותה. זאת בהמשך לכתב אישום שהוגש נגד העמותה ומייסדיה, ממנו עלה, כי העמותה הוקמה על ידי פעילי חמאס שונים וחילקה חלק ניכר מכספיה למשפחות נזקקות, ובהם משפחות פעילי חמאס ומשפחות שהידים. עוד הואשמה העמותה כי העבירה כספים ליתומים שאינם מזוהים עם החמאס, בכדי להגביר את התמיכה ואת אהדת הציבור בארגון, להטמיע את רעיונותיו ולגייס לשורותיו פעילים נוספים וכן לשם קידום מטרות החמאס, במאבק במדינת ישראל ובפגיעה בריבונותה. בתוך כך, בוצעו ברכוש העמותה פעולות למטרות טרור בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

חאלד סבאח, מנכ"ל העמותה, הוגדר בכתב האישום כראש חמאס ירושלים לאחר שלפי האישום הוא מונה לתפקיד בידי בכירי חמאס בטורקיה. קודם לכן שימש כאחראי הכספים של חמאס בירושלים.

פריג' לא נחקר בפרשה משום מה אך עובדת ממשרדו מסרה עדות בבית המשפט המחוזי בירושלים במהלך משפטו של סבאח. נאשם אחר בפרשה, פארס טוטח שסיפק סכומי כסף גדולים לעמותה לאחר שאסף אותם ככספי "זקאת" (צדקה) מפעילי חמאס שונים, הורשע לאחרונה בבית המשפט המחוזי  בי-ם בעבירות טרור.

מארגון לביא שפנה ליועצת המשפטית המשפטית לממשלה בדרישה לפירוק העמותה נמסר לקול היהודי: "אנו מברכים על פירוק עמותת החמאס לג'נת זקאת אלקודס אלמרכזייה, מודים לקול היהודי על חשיפת הסיפור ומצפים לחקירתו היסודית של השר לשעבר עיסאווי פריג׳ בגין מעורבותו בפרשה".

ממשרד המשפטים נמסר כי "רשות התאגידים פועלת באמצעות כלי הפיקוח והאכיפה העומדים על פי הדין לרשמת העמותות במלוא העוצמה, למיגור פעילותן של עמותות הפועלות למימון טרור ולפגיעה בחוסנה של מדינת ישראל. רשות התאגידים תמשיך ותפעל על מנת לשמור ואף להגביר את אמון הציבור בעמותות ולחזקן, ותפקח כי נכסי העמותה ישמשו למטרות חוקיות לטובת קידום האינטרס הציבורי ושמירה על כספי ציבור ולשמירת חוסן החברה האזרחית בישראל".

חכו רגע!
קראתם עד לכאן? אנחנו צריכים אתכם!
בכדי להמשיך בפעילות, לפרסם תחקיר נוסף וליצור שינוי אמיתי
אנחנו זקוקים לכם!
תימכו בהשמעת הקול היהודי >>
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון