בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פיגוע דקירה בשומרון - חייל ואשה נפצעו

ערבי דקר חייל שעמד בצומת בה"ד 3 בשומרון ונמלט. מירי שביצעו חיילים לעבר המחבל נפצעה באורח קל אזרחית שנסעה במקום. החייל פצוע בינוני. המחבל נמלט

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' חשון תשע"ט - 14:19 11/10/2018
גודל: א א א

שני פצועים בפיגוע דקירה בשומרון:

בסביבות השעה 13:30 התנפל מחבל ערבי על חייל שעמד בטרמפיאדה בצומת בה"ד 3 לכיוון דרום. המחבל הצליח לדקור את החייל מספר דקירות ואז החל במנוסה.

חיילים שביצעו לעברו ירי פגעו שתי מכוניות של תושבים שנסעו בכביש. מהירי נגרם נזק לשתי המכוניות ותושבת אלון מורה נפצעה באורח קל מרסיסים. בעלה וילדיה ששהו ברכב ניצלו בחסדי שמיים מפגיעה.

המחבל המשיך בריצה ועלה על רכב שנמלט לכיוון חווארה וכוחות צבא פתחו במצוד אחריו. בכך המחבל מצטרף למחבל שביצע את הפיגוע בברקן ועדיין נמלט מכוחות צה"ל.

החייל פונה על ידי ניידת טנ"צ כשהוא במצב בינוני לבית החולים בלינסון בפתח תקווה. הפצועה הוגדרה במצב קל.


צילום: אלחנן גרונר

כוחות גדולים הוזעקו למקום והחלו כעבור מספר דקות בסריקות וחסימות. באזור נוצרו פקקי תנועה כבדים, אך צירי תנועה כמו כביש גלעד נותרו פתוחים לתנועת ערבים.

"המחבל דקר אותו בתוך תחנת האוטובוס ולאחר מכן נשמע ירי של חיילים שלנו והתחלתי לרוץ מהמקום", סיפר עד ראיה לפיגוע.

 

בתגובה לפיגוע - אומר יו"ר מועצה אזורית שומרון יוסי דגן "מדובר במחבל שדקר חייל,  ואזרחית נפגעה ברגלה בארוע. המחבל כפי הנראה נמלט והחל כרגע מרדף אחריו.

אני אומר בצורה ברורה, לא נסכים ולא נקבל טפטוף של ארועי טרור יום אחרי יום. אזרחי יהודה ושומרון כחצי מליון במספר לא שונים מאזרחי ישראל בכל מקום אחר. אנחנו זכאים לביטחון כמו בכל מקום אחר במדינת ישראל.

חסל סדר הטיפול הכירוגי, אנו דורשים מהממשלה להורות לצה"ל לבצע פעולות תגמול כמו בעבר בכל מקום שממנו יוצא מחבל. פעולות תגמול מסודרות וצבאית של צה"ל - צבא הגנה לישראל בכל מקום ובכל כפר שהסיתו ושלחו את המחבלים.

צה"ל חייב לצאת לפעילות יזומה כנגד כל תשתיות הטרור של הרשות הפלסטינית ושל המחבלים. לעולם לא ישברו אותנו. בכל מקום שרוצים לגרש אותנו ע"י טרור ואימה אנו מצפים לבניה. אנחנו כהתיישבות מצפים לאמירה ברורה התיישבותית, אנו מצפים לתנופת בניה אחרי כל פיגוע. שני הדברים הללו הם אלו שיורידו ויגדעו את הטרור ואת המוטיבציה שלו".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון