בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פיגוע מתגלגל בשומרון: הרוג ופצועים אנוש וקשה

מחבל דקר צעיר בצומת אריאל, חטף את נשקו, ירה באדם נוסף ושדד רכב, ביצע ירי נוסף בצומת גיתי אבישר ונמלט

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אדר ב תשע"ט - 09:53 17/03/2019
גודל: א א א

זירת הפיגוע בצומת אריאל (צילום: יפעת אריאלי בלב החדשות)

הרוג ושני פצועים אנוש וקשה מאוד, בפיגוע ירי מתגלגל בשומרון שהתרחש בשתי זירות שונות. 

תחילה דווח על פצוע מירי בצומת אריאל, ולאחר מכן דווח על זירת ירי נוספת בצומת גיתי אבישר על כביש 5.

מפרטים ראשוניים עולה כי מחבל ביצע דקירה וחטיפת נשק מישראלי בצומת אריאל, לאחר מכן פתח בירי לעבר מספר רכבים בצומת, נכנס לאחד הרכבים ממנו נמלט הנהג ופתח בנסיעה לעבר צומת גיתי אבישר שם ביצע ירי נוסף ונמלט מהמקום. רכב המחבל אותר נטוש באזור הכפר ברוקין.

עד כה דווח על פצוע אנוש שנקבע מותו בצומת אריאל, פצוע אנוש נוסף מהאירוע בצומת אריאל, ופצוע קשה מאוד בצומת גיתי אבישר. מוקד הצלה ללא גבולות יו"ש דיווח כי הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי בילינסון. 

כוחות גדולים הוזעקו למקום ופתחו בסריקות. היציאה מאריאל נחסמה וכן הוקמו מחסומים בכניסות לכפרים הסמוכים. צה"ל הורה לסגור את שערי הישובים במרכז השומרון. כוחות גדולים נכנסו לכפר ברוקין שם דווח על חילופי אש עם המחבל. לא ברור האם בפיגוע נטלו חלק מחבלים נוספים.

מהמועצה האיזורית שומרון נמסר כי בהערכת מצב של אגף הבטחון של המועצה האזורית שומרון יחד עם מערכת הבטחון הוחלט לסגור את השערים של ברקן ואזור התעשייה ברקן. מכיוון שהמחבל מסתובב חופשי,

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון בתגובה לפיגוע המשולב: "אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל הגיבורים, סומכים על מערכת הבטחון וצה"ל שיגיעו למחבלים השפלים הללו ויחסלו אותם, 
אנחנו לעולם לא נשבר, לעולם לא נסוג, ההתיישבות בשומרון היא חלק מעם ישראל וחלק ממדינת ישראל.  כל תושבי השומרון יחד עם כל אזרחי מדינת ישראל מחזקים סומכים על צה"ל ומחזקים את החיילים הגיבורים".

יש לציין כי באזור סלפית התגברו בשבועות האחרונים אירועי הטרור. בין השאר התרחשו שני פיגועי ירי בין רחלים לאריאל לעבר כלי רכב ואך בנס לא היו נפגעים על אף הפגיעות ברכבים.

כמו כן התרחש ניסיון חדירה לרחלים. לאחר פיגועי הירי מאות פורעים ערבים יידו אבנים על חיילים בסלפית ואחד הפורעים חוסל. גם בשבת האחרונה היו התפרעויות קשות בקראוות בני זייד וסלפית לעבר חיילי צה"ל. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד