בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
כוננות בבנימין

פיגוע ירי בצומת עפרה - ערבי חוסל באיזור בית אל

יריות נורו סמוך לשעה 20:30 מכיוון הכפר עין יברוד לצומת עפרה על ידי ערבים. סמוך ל21:30 פרץ רכב ערבי מחסום ליד בית אל ונהגו חוסל

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב טבת תשע"ט - 22:11 20/12/2018
גודל: א א א
פיגוע בצומת עפרה (צילום: נעה אורי/TPS)
פיגוע בצומת עפרה (צילום: נעה אורי/TPS)

פיגוע ירי הערב (ה') בצומת עפרה שבבנימין.

ירי בוצע על ידי מחבלים ערבים מכיוון הכפר עין יברוד לכיוון צומת עפרה. כתוצאה מהירי על פי הדיווחים נפצעו שני בני אדם מרסיסים. חיילים שהיו סמוך לצומת השיבו באש לעבר המקור המשוער של הירי ונבדקים נתונים נוספים.

כוחות רבים של צה"ל הגיעו למקום ופתחו בסריקות נרחבות. הכוחות ביצעו חסימות של צירים ועל פי הודעת המוקד לתושבים צומת מכמש על ציר 60 נחסם לתנועה בעקבות הירי וגם הכביש בין וואדי חרמיה לכיוון עפרה חסום.

באירוע נוסף זמן קצר לאחר מכן פרץ רכב נהוג בידי ערבים את מחסום פוקוס הסמוך לכית אל. הרכב נמלט לכיוון ציר הזבל שם הוצב מחסום נוסף וכשהתקרב לשם ביעו חיילים ירי לעברו. כתוצאה מהירי חוסל נהג הרכב. פרטים נוספים נבדקים.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיבו לירי. "הפעם רק בנס לא איבדנו נפשות נוספות. אנחנו מבהירים שוב שלא נהיה מוכנים יותר להיות ברווזים במטווח הירי של הטרור הפלסטיני. הממשלה המופקדת על ביטחוננו חייבת להבין שהטרור מרים ראש, ולהורות מיד על טיפול שורש אמיתי בתשתיות הטרור", אמרו השניים.

הם הוסיפו, "אנחנו דורשים כצעד ראשון לשמירה על בטחון התושבים להחזיר מיד את המחסומים לכבישים, שבהם אנו מטרה קלה לטרור המפגעים".

עוד אמרו דגן וגנץ כי "התשובה הכי מתבקשת, ערכית, ציונית ובעיקר מוסרית, היא להודיע כאן ועכשיו על הסדרת היישוב עפרה, הקמת ישוב חדש ליד אלון מורה לזכר התינוק עמיעד ישראל הי"ד שנקבר בגיל 3 ימים ונרצח באותו מקום לפני כשבועיים במקביל לחיזוק ההתיישבות כולה. בלי דיבורים, הצהרות והבטחות. אנחנו רוצים מעשים. אנחנו רוצים לחיות".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד