בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פייגלין: "הגיבורים האלמונים מיצהר – אתם גיבורי האומה"

מול הפורעים בלוד, עכו, רמלה וירושלים, המציתים, שורפים, יורים ותוקפים, נעמדים רק אזרחים שהגיעו במיוחד כדי לסייע לאחיהם המותקפים. "בשעת החושך הזו אתם גיבורי האומה, אוהביה ושומרי כבודה".

  • ג' סיון תשפ"א - 10:24 14/05/2021
גודל: א א א
 (צילום: קובי ריכטר TPS)
(צילום: קובי ריכטר TPS)

העיר לוד בוערת כבר ארבעה ימים, והתושבים מרגישים שאין שום גוף רשמי שמגן עליהם בצורה טובה, וזאת בלשון המעטה. לוואקום הביטחוני הזה נכנסו מתנדבים שהגיעו לשמור בגופם על בתי התושבים היהודים, "כדי שהשכונה לא תיכבש ותעבור לידי הערבים" כלשונם.

אמא לילדים תושבת לוד מספרת כי  "אתמול הפורעים התחילו לעלות לבניין שלנו. התקשרנו למשטרה, היינו בפחד אימים שיגיעו הביתה, אבל אף אחד לא ענה לנו. בלי החברים שהגיעו מיצהר היינו היום מודעה בעיתון."

תושב נוסף מלוד כותב בפייסבוק על "המצילים הגדולים של העיר בימים אלו" – "אנשי יצהר ושותפיהם הם המצילים הגדולים של העיר בימים אלו! הם באו נחושים וחדורי מטרה. התפרסו באופן מסודר בין השכונות. יצרו מערכת אנשי קשר נפרדת לכל השכונה. מגיעים במהירות לכל מקום בו מתחיל להתפתח אירוע ומנסים לסיים אותו במהירות האפשרית – לכבות את האש, לטפל בנפגעים ולהבריח פורעים, כל זה במקביל לפעילות המוקדים שקוראים למי שהיה אמור לעשות את זה."

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

המתנדבים מגיעים מגבעות השומרון ומכל רחבי הארץ, ולרוב הם מתמודדים מול הפורעים בידיים חשופות ועם מקלות ואבנים. הלך הרוחות בלוד קשה לתיאור, אבל הם מתארים את מתנדבי ההצלה שמפטרלים בלילות כדבר היחיד ששומר עליהם מהפרעות. "החברה האלה באו בכמה עשרות מיצהר והם שומרים בכניסות לחדרי מדרגות, ונעמדים גם באמצע הרחוב, ומה אתם יודעים, גם חבורות של פורעים פתאום עושות אחורה פנה וגם באורח פלא המשטרה מגיעה" כותב צייצן נוסף בטוויטר.  

למרות ההקרבה הגדולה מצד המתנדבים שעובדים תחת אש, פשוטו כמשמעו, ישנם גופי תקשורת שמנסים לצייר אותם כ"מעוררי פרובוקציות". חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין כתב בחשבון הפייסבוק שלו:

"אני מבקש להצדיע הבוקר לגיבורים האלמונים שבאו מיצהר להגן הלילה על יהודי לוד. כמו מלכנו דוד, כמו יפתח הגלעדי, כמו לוחמי האצ"ל והלח"י – תמיד הגיבורים הנותרים להושיע את עמם בשעה אפלה, הם אלו שעמדו מול הביזוי, הגינוי, ההפקרה וההשפלה מצד אחיהם. אחי גבורי התהילה, הם ימשיכו לבזותכם, לגנותכם, לרדוף אתכם – אתם כבר רגילים לזה, אבל עם ישראל רואה וזוכר. בשעת החושך הזו, אתם גיבורי האומה, אוהביה ושומרי כבודה."

רגע לפני שאתם עוזבים...
זה המקום היחיד בו תוכלו לקרוא את כל החדשות שאחרים מנסים להסתיר מכם. האיסוף, אימות המידע, הפרסום והעבודה מסביב דורשת משאבים רבים. זו ההזדמנות שלכם להצטרף ולקחת חלק במאבק שהופקר בידי הרשויות.

הצטרפו עכשיו לבניית כלי תקשורת עצמאי יהודי וערכי >> 
יחד נשמיע את הקול היהודי >> 

להצטרפות לעדכונים מהקול היהודי:
בווצאפ >>
בטלגרם >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד