בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרסום ראשון: הפרקליטות הסכימה לשחרר פורע ערבי שירה בלוד

אחיו של מוסה חסונה שנהרג בעת התקפה על בתי יהודים צפוי להשתחרר בהסכמת הפרקליטות. הוא מואשם במספר אירועי ירי, אחד מהם עם אחיו שנהרג. תושב לוד: "התנהלות הפרקליטות מכשירה את הפרעות הבאות"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ו' חשון תשפ"ב - 17:08 12/10/2021
גודל: א א א
רכב שהוצת בפרעות תשפ"א בלוד (אלחנן גרונר, הקול היהודי)
רכב שהוצת בפרעות תשפ"א בלוד (אלחנן גרונר, הקול היהודי)

פרסום ראשון: הפרקליטות הסכימה לשחרורו של איוב חסונה, אחיו של מוסה חסונה הפורע שנהרג בלוד.

איוב חסונה מואשם במספר עבירות נשק ובהן ירי באוויר בזמן הפרעות בלוד, שני אירועי ירי יחד עם אחיו המנוח, שביצע את הירי בעת שאיוב נהג, על בית משפחה שהסתכסכו איתה בשנת 2018 וירי באוויר בחתונה של קרובי משפחתו ברמאללה בשנה הלועזית 2019.

לאחר הסכמת הפרקליטות, ביהמ"ש המחוזי בלוד הורה אתמול (ב') כי יבחן שחרורו לחלופת מעצר ברמלה עם פיקוח של ערבים ואזיק אלקטרוני. דיון נוסף לבדיקת המפקחים יתקיים בעוד כשבוע.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

חסונה ונוספים מבני משפחתו מואשמים בשורת עבירות נשק, הצתת רכבים והכנת בקבוקי תבערה, כל אחד מהם לפי חלקו. אחד הנאשמים אף החביא כ-15 בקבוקי תבערה במסגד אל עומרי בלוד, והללו נתפסו בידי המשטרה בהכוונת מתנדבים שהגיעו לסייע בהגנה על יהודי לוד.

איוב חסונה מואשם בשלושה אירועים. באחד ביצע ירי יחד עם חבריו מגג בית בלוד בלילה שלאחר הלווית אחיו. באירוע נוסף הוא מואשם כי בשל סכסוך שהתגלע בין משפחתו למשפחת מוסרטי בלוד, ביצעו הוא ואחיו המנוח שני מעשי ירי לעבר בית משפחת מוסרטי כאשר איוב נוהג ומוסא מבצע את הירי. האירועים בוצעו יום לאחר יום, דבר שמראה כי השניים לא חששו לחזור לזירת הפשע.

מאיר ליוש, תושב לוד ופעיל בגרעין בעיר כתב בתגובה לפרסום הקול היהודי כי התנהלות הפרקליטות מכשירה את המהומות הבאות. "שלום לפרקליטות, אני אשמח להתייחסות פומבית שלכם, גם לסגירת התיק של הבית השרוף וגם לשחרור איוב חסונה. מאיך שזה נראה כרגע, ההתנהלות הזו מכשירה את המהומות הבאות נגדנו. חד וחלק".
 

כזכור מוסא חסונה נורה בעת שהיה שותף עם עשרות פורעים ערבים בהתקפה על בתי יהודים בלוד בליל הפרעות הראשון בעיר בזמן מבצע שומר החומות. המשטרה עצרה שלושה יהודים בחשד למעורבות בירי ולאחר מספר ימים במעצר הם שוחררו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד