בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרעות גם בגבעה הצרפתית: "דבר כזה עוד לא היה"

תושבי השכונה חוששים מאוד ומתחילים להתחמש בצורה עצמאית, אחרי ש"המשטרה לא מתייחסת בצורה רצינית" לקריאותיהם לעזרה. תושבי השכונה לראש העיר: "סגור עכשיו את המעבר בין השכונה לכפר עיסאוויה"

  • משה הס
  • ג' סיון תשפ"א - 12:38 14/05/2021
גודל: א א א

"אני גר כאן בשכונה כבר עשר שנים, דבר כזה עוד לא היה", פותח ש' תושב הגבעה הצרפתית מזה עשור את השיחה עם הקול היהודי. "יצאו עשרות ערבים מהכפר עיסאוויה, עם מקלות ואבנים, משהו מטורף."

רכב מנופץ מפרעות הלילה בגבעה הצרפתית

האירוע התחיל בסביבות השעה 12 בלילה האחרון (ה') כאשר ערבי השפריץ גז מדמיע על תושב השכונה שישב ברכבו ברחוב ההגנה, רחוב מרכזי בשכונה. התושב דיווח על האירוע בקבוצת ביטחון קטנה שהקימו התושבים למקרים כאלה, כדי לרדת ולהראות נוכחות יהודית במצבים כאלה. כמה תושבים ירדו לרחוב, אבל במקום שהערבי יברח לכפר, הוא קרא לעוד עשרות מחבריו שהגיעו לשכונה עם אלות, שרשראות, גז מדמיע ואבנים, והתחילו להשתולל בשכונה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

"התקשרנו למשטרה, התחננו אליהם שיגיעו, אבל לקח לה המון המון זמן להגיע", מספר ש', "וגם אחרי שהמשטרה הגיעה, הערבים המשיכו להשפריץ גז מדמיע, לזרוק אבנים, לנפץ מכוניות – הכול לעיני המשטרה." בסופו של דבר הערבים עזבו את השכונה, אבל מיד אחרי שהשוטרים עזבו הם חזרו לשכונה והמשיכו בפרעות. האירוע נמשך סך הכול במשך כשעתיים עד השעה שתיים בלילה.

מכת שרשרת ברזל מפרעות הלילה בגבעה הצרפתית

"זה שיחת היום פה בשכונה. זה שאנשים חוטפים פה צעקות וקללות זה כבר דבר שבשגרה, אבל דבר כזה בחיים לא היה, אף פעם", אומר ש', ומספר על התחושות הקשות מצד התושבים, ועל הצורך להתמגן בצורה עצמאית, כי אי אפשר לסמוך על המשטרה: "כולם פה קונים גז מדמיע, מחפשים אלות, מתחילים להתחמש עם נשקים חוקיים כמובן. כולם פה מפחדים, כולם בהיכון, המשטרה לא מתייחסת בצורה רצינית, השפריצו פה גז מדמיע לעיני המשטרה והיא לא הגיבה."

תושבי השכונה לראש העיר ולחברי המועצה להגיע לשכונה, לראות את המצב ולסגור בהקדם את המעבר בין השכונה היהודית לכפר עיסאוויה – "בשביל זה הוא ראש עיר, שיסגור את המעבר מהשכונה לכפר, זה החיים של האנשים!"

רגע לפני שאתם עוזבים...
זה המקום היחיד בו תוכלו לקרוא את כל החדשות שאחרים מנסים להסתיר מכם. האיסוף, אימות המידע, הפרסום והעבודה מסביב דורשת משאבים רבים. זו ההזדמנות שלכם להצטרף ולקחת חלק במאבק שהופקר בידי הרשויות.

הצטרפו עכשיו לבניית כלי תקשורת עצמאי יהודי וערכי >> 
יחד נשמיע את הקול היהודי >> 

להצטרפות לעדכונים מהקול היהודי:
בווצאפ >>
בטלגרם >>

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד