בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פת"ח מודה שהיא תמכה בחמאס במהלך האינתיפאדה השנייה

פת"ח מודה כי היא תמכה בחמאס "באמצעות כסף, נשק, וחיפוי פוליטי" בתקופה של ערפאת. בסרטון שפרסמה, פת"ח מתגאה בפיגועיה

  • יח"צ
  • ה' כסלו תש"פ - 08:58 03/12/2019
גודל: א א א

בסרטון היסטורי שפורסם בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, פת"ח מודה שהיא תמכה בחמאס על ידי "כסף, נשק וחיפוי פוליטי" בעת מסע הטרור המכונה "אינתיפאדת אל-אקצא" או האינתיפאדה השנייה, בתקופתו של יאסר ערפאת.

בסרטון המציג בגאווה את הישגי הטרור של פת"ח, מוצגים צילומים של ערפאת ביחד עם מייסד תנועת חמאס, אחמד יאסין, בעת שהקריין אומר: קריין: "תנועת פת"ח הובילה ותמשיך להוביל את הפרויקט הלאומי... במקום למחוץ את מתנגדיה תנועת פת"ח תמכה בהם באמצעות כסף, נשק וחיפוי פוליטי".

לפני כן בסרטון פת"ח מתגאה בפעילות הטרור שלה נגד "האויב הציוני," ובכך שהיא "הקריבה 190 אלף שהידים", ובכך ש-"רוב האסירים (כלומר, מחבלים ורוצחים כלואים), 92% מהם, הם מבני התנועה [פת"ח], מקציניה ולוחמיה". בין ההישגים של פת"ח הסרטון מציין את גלי הטרור הפלסטינים הגדולים - האינתיפאדה הראשונה שבה נרצחו 200 ישראלים, ואת מסע הטרור של הרש"פ שנמשך חמש שנים - האינתיפאדה השנייה ('אינתיפאדת אל-אקצא') שבה נרצחו מעל 1,100 ישראלים, רבים מהם בפיגועי התאבדות.

וכך אומר הקריין בסרטון: "תנועת פת"ח הקריבה 190 אלף שהידים... תנועת פת"ח הייתה החלוצה במִבְצעיה (כלומר, פיגועים) במהלך האינתיפאדה הראשונה, והיא הפלג הפלסטיני הראשון שהגיע אל הכור הגרעיני בדימונה (כלומר, פיגוע חטיפת אוטובוס ליד דימונה, שבו נרצחו 3 בני אדם)".

עוד אומר הקריין בסרטון, כי "פת"ח הקריבה את רוב מנהיגיה כשהידים... תנועת פת"ח היא הראשונה שנלחמה באינתיפאדה השנייה... רוב האסירים - 92% מהם - הם מבני התנועה, מקציניה ומלוחמיה, ובראשם האסיר הגיבור מרואן ברגותי. פת"ח היא הראשונה שניצחה את האויב הציוני בקרב כראמה. תנועת פת"ח הובילה ותמשיך להוביל את הפרויקט הלאומי".

בעוד שהתנועות פת"ח וחמאס הן מבחינה פוליטית אויבים מרים המתחרים על שליטה ברש"פ, בסרטון התיעודי הזה פת"ח רצתה להדגיש כי בפעילות הטרור הן שותפות, וכי פת"ח תומכת בחמאס בתחום זה.

נאן ז'אק זילברדיק, אנליסטית בכירה במכון מבט לתקשורת הפלסטינית אומרת: "בעוד שבפן הפוליטי פת"ח וחמאס הן אויבים מרים המתחרים על שליטה פוליטית, פת"ח הודתה כי היא תומכת בחמאס ויש ביניהן שותפות בפעילות טרור. פת"ח של מחמוד עבאס אמרה זאת בעבר, תוך שהתייחסה לארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האסלאמי כ'אחים לנשק', והם מאוחדים על ידי 'אל אחד,  מולדת אחת, אויב אחד ומטרה אחת'".

בעבר מכון מבט לתקשורת פלסטינית דיווח כי עבאס הדגיש שפת"ח וחמאס מסכימות על כל הנושאים החיוניים. עבאס אמר בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ בשנת 2009: "אין חילוקי דעות בינינו [לבין חמאס]. על האמונה, אין! על המדיניות, אין! על ההתנגדות, אין!"

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד