בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"רופאים פלסטיניים" בקורס צלילה בבסיס צבאי

לפי הפרסום ב"כאן", הרופאים "הפלסטיניים" השתתפו בקורס יחד עם רופאי יחידות מסווגות, וזאת לבקשת המנהל האזרחי ומתפ"ש

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אדר תשע"ט - 10:20 07/02/2019
גודל: א א א
פעילות השייטת (דובר צה"ל)
פעילות השייטת (דובר צה"ל)

"רופאים פלסטינים" השתתפו בקורס צלילה רפואית של צה"ל עם רופא השייטת ורופאים צבאיים נוספים, כך פרסמה כתבת "כאן" כרמלה מנשה.

על פי הפרסום, משתתפים בקורס רפואת צלילה היוקרתי בבסיס חיל הים הביעו הסתייגות מכך ש"רופאים פלסטיניים" כולל רופא מחברון השתתפו עם רופאים מחיל הים כולל רופא השייטת, שהינה יחידה מסווגת, בקורס רפואת צלילה בבסיס צה"ל.

הבקשה לקבל את אותם רופאים מהרשות הגיעה מהמינהל האזרחי ומשרד הביטחון, ככל הנראה ממשרד מתאמת הבריאות במנהל האזרחי, אותו מובילה דליה בסה.

הקורס התקיים במכון לרפואה ימית של חיל הים.

גורם צבאי אמר לקול היהודי כי בקורס האחרון שהתקיים לפני כחודש, בעקבות בקשה שהתקבלה ע״י המנהל האזרחי ומשרד הביטחון לשילוב רופאים ערבים העובדים בבהי״ח הדסה בקורס רפואת צלילה, שולבו הרופאים עם יתר האזרחים בקורס על מנת לעבור הסמכה וללמוד מניסיונם הרב של אנשי המכון בתחום רפואת הצלילה. 

הגורם הוסיף וטען כי עצם קיום הקורס ותכניו אושרו ע״י כלל הגורמים הרלוונטים והועברו בו תכנים בלתי מסווגים בלבד תחת הקפדה על נהלי ביטחון מידע כמתחייב בפקודות.

יש לציין כי דליה בסה, מובילה מטעם המנהל האזרחי מהלכים דומים בשנים האחרונות ובהם הכנסת רופאים "פלסטינים" לעבודה בבתי החולים בישראל, ואף אישור עבורם לנסוע עם רכביהם בעלי לוחיות הרישוי של הרשות.

בנוסף מובילה בסה השתלמויות רפואיות ואחראית לאלפי אישורים לרופאים ערבים מהרשות לצורך השתלמויות בישראל ובחוץ לארץ.

מדובר צה״ל נמסר לקול היהודי כי ״המכון לרפואה ימית של זרוע הים מהוה מוקד ידע לאומי בתחום הרפואה הימית, ורפואת הצלילה בפרט. 
במכון מתקיימים קורסים בנושא רפואת צלילה לאזרחים, קורסים אלו הינם בלמ"סיים ומיועדים לרופאים כחלק מתוכנית ההתמחות ברפואת צלילה של המועצה המדעית בהסתדרות הרפואית בישראל. המכון לרפואה ימית כמוקד ידע לאומי בתחום הינו היחיד המעביר קורסים ברפואת צלילה למקצועות הרפואה.״

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד