בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צילומי המחבלים הכלואים בזכות שביתת הרעב?

כלי תקשורת ערבים טוענים כי הביקורים והצילומים להם זכו רבי המחבלים השבוע הם תוצאת ההסכם שנחתם עם ישראל לסיום שביתת הרעב

  • אלחנן גרונר
  • כ"ח תשרי תשע"ח - 10:11 18/10/2017
גודל: א א א
עבאס אל סייד מתכנן הפיגוע במלון פארק מצולם עם אשתו צילום: שב"ס
עבאס אל סייד מתכנן הפיגוע במלון פארק מצולם עם אשתו צילום: שב"ס

האם ישראל נכנעה לדרישות המחבלים? עם סיום שביתת הרעב של המחבלים הכלואים בישראל, הכריז השר לביטחון פנים גלעד ארדן כי שביתת המחבלים הסתיימה "מבלי שהם קיבלו דבר", ובשב"ס הדגישו כי למעט הוספת ביקור שני בחודש, לא נכנעה ישראל לדרישות המחבלים.

אולם כעת טוענים כלי התקשורת הערבים כי הצילומים המתפרסמים השבוע של ביקורי בני משפחה עם רבי מחבלים, הם תוצאות ההסכם לסיום השביתה.

מבדיקת הקול היהודי עולה כי בזמן ששבויי ישראל מוחזקים בידי חמאס מבלי שמתאפשר לקבל עליהם בדל מידע, בזה אחר זה פורסמו השבוע תמונותיהם של רבי מחבלים הכלואים בישראל, כאשר הם מחוייכים לצד בני משפחותיהם. לחלקם הדבר לא התאפשר מאז מעצרם בתקופת האינתיפאדה השנייה, ולחלקם גם קיום הביקור הפתוח עצמו היה בפעם הראשונה מאז נעצרו. יש לציין כי ביקורי משפחות מחבלים מיהודה ושומרון ורצועת עזה מתקיימים באופן תדיר למרבית המחבלים.

בין הזוכים בביקור פתוח ותמונה למזכרת היו עבאס אל סייד, מתכנן טבח ליל הסדר במלון פארק, ומי שנידון ל-35 מאסרי עולם. מוהאנד שרים, שהורשע במימון הפיגוע במלון פארק והסתרת המתאבד לקראת הפיגוע, ונידון ל-29 מאסרי עולם. בפיגוע נרצחו 30 יהודים ונפצעו כ-160.

מוניף עטואן מחרבת א-טבקה עליו נגזרו חמישה מאסרי עולם צולם גם כן עם אשתו. עטואן היה מעורב בשורת פיגועים באזור חברון ובהם הפיגוע בישיבת עתניאל בו נרצחו ארבעה בחורי ישיבה, והפיגוע בציר המתפללים בחברון בו נרצחו 12 יהודים ובהם מח"ט חברון דרור וינברג הי"ד.

מוחמד אבו אל רוב מקבטיה ששפוט ל-24 שנה, בין השאר על קשירת קשר לרצח, ותכנון פיגועים. עימאד שוקייר מסלפית המרצה מאסר עולם, מאהר חמדי אל השלמון שלאחר ששוחרר רצח את דליה למקוס הי"ד בפיגוע דקירה בצומת אלון שבות לפני כשנתיים ונידון לשני מאסרי עולם, וכעת צולם מחוייך עם אשתו.

על פי הדיווח, אנשי שב"ס צילמו את המחבלים עם בני המשפחה והעבירו למשפחות את התמונות, שהופצו ברשתות הערביות.

בראיון לרשת קודס הערבית דיווחה אשתו של עבאס אל סייד בהתרגשות על הביקור, והיללה אותו.

משמעות פרסום התמונות היא כפולה ומכופלת. מעבר לרווח האישי של רבי המרצחים, התמונות זכו למליוני חשיפות, ואלפי תגובות ברחוב הערבי וברשתות החברתיות, שהיללו ושיבחו את מעשיהם.

ארדן הדגיש לאחר סיום השביתה כי "השביתה הסתיימה עם מסר ברור לברגותי וחבריו הרוצחים: עם מחבלים אנחנו לא מנהלים מו״מ!". האם ההסכם אכן כלל את אישור הצילומים או שמא מדובר במחווה שאינה קשורה לכך? הדבר אינו ידוע בודאות. אך בכל הנוגע לדעת הקהל הערבית, הרי שהתמונות מסמלות עוד ניצחון של המחבלים על ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד