בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צנרת פיראטית מוסלקת, משאבות ומכליות: כך ערבים גונבים מים בהר חברון

ארבעה ערבים נעצרו בחשד לגניבת מים בשווי של מיליוני שקלים וגרימת נזק ענק לחקלאות ולתושבי הישובים בהר חברון. מדובר בתופעה המתנהלת דרך קבע באזור

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' תמוז תש"פ - 09:33 02/07/2020
גודל: א א א
(משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

במשך שנים, ערבים מתחברים באופן פיראטי לצינורות של חברת מקורות באזור יישובי הר חברון, בעיקר סמוך לישוב בית חג"י.

מלבד גניבת המים, בכמות אדירה, הדבר גורם לפגיעה באספקה הרציפה של המים לתושבי הישובים, דבר המחייב לפעמים הבאת עוכב מים לישוב לצורך השלמת המים החסרים ופעמים אף גורם להפסקות מים ממושכות. כמו כן, הדבר פוגע בתשתיות, באיכות המים. כמו כן, נזק כבד נגרם לגידולים חקלאיים באזור.

מידי תקופה מסוימת, מפעילה המשטרה חקירה, בשיתוף עם יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי, חברת מקורות וכוחות צה"ל, שמביאה בסופו של דבר להפסקת גניבת המים לפרק זמן מסוים. כך התרחש בשנה שעברה, וכך התרחש גם כן בימים האחרונים.

על פי החשד, ערבים הסליקו צנרת קבע פיראטית הייתה בתוך הקרקע, וכך היו החשודים שואבים מים מצינורות של חברת מקורות, ובאמצעות צנרת העבירו את המים למכליות של משאיות ובדרך זו המים היו מובלים לשטחים חקלאיים, מפעלים ואזורי תעשייה.

אתמול, עצרה המשטרה ארבעה חשודים ערבים, בעת שעסקו בשאיבת המים בתחנה הפיראטית שהוקמה לצורך כך באזור הכפר אידנה שבהר חברון. כמו כן, נתפסו 3 מכליות של מים, צנרת פיראטית, משאבות מים ועוד. שלושת החשודים הועברו לחקירה בחשד לפגיעה בתשתיות מדינה וגניבת מים.

בתקופה האחרונה, פגעו אותם ערבים, כך על פי החשד, בתשתיות מים של כמיליון מטרים מעוקבים של מים ובסכום המוערך במיליוני שקלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד