בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לגרש וליישב: צעדת עזה ביום העצמאות

מארגני צעדת עזה קוראים להקים באופן מידי ישובים חדשים ברצועת עזה ולגרש את האויב

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ה' אייר תשפ"ד - 16:09 13/05/2024
גודל: א א א
צעדת עזה
צעדת עזה

ביום העצמאות צפויה להתקיים "צעדת עזה" משדרות לכיוון רצועת עזה. על פי המארגנים צפויים להגיע לפחות עשרת אלפים איש לצעוד בקריאה ליישב את חבל עזה ביהודים.

עשרות ארגוני ימין חתומים על המודעה של "צעדת עזה", ואנשי ציבור קראו לציבור להשתתף. כך למשל איש התקשורת ינון מגל שיתף פוסטר של הצעדה וכתב: "ביום העצמאות כל עם ישראל מגיע לצעדת עזה בדרישה ליישב מחדש את כל חבל עזה וְאִם לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם וְצָרֲרוּ אֶתְכֶם עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ.

בנסיון להבין את מטרות הצעדה שוחחנו אם אחד ממארגניה, צבי אלימלך שרבף מ'תנועת נחלה'.

מה הצעדה הזאת, מה הרעיון שלה? אתם לא הולכים עכשיו לצעוד לתוך עזה, נכון?

נכון. אנחנו עושים צעדה במקום שהתאפשר להגיע לציבור גדול, במקום הקרוב ביותר שיאפשרו לנו, על מנת להעלות את הדרישה ואת האמירה שמדינת ישראל צריכה לא רק לתמרן בעזה, אלא לכבוש את עזה וליישב את עזה ביהודים, ושהדרך היחידה לביטחון בדרום היא רק על ידי התיישבות יהודית בכל חבל עזה.

זה גם הצו האלוקי הפשוט, שארץ ישראל כולה תהיה לעם ישראל, ועזה היא עיר ואם בישראל, והגיע הזמן ליישב את חבל עזה כולה ביהודים.

אז יש פה אמירה ביטחונית ואמירה ערכית מבחינתכם?

כן בהחלט, גם ביטחונית וגם ערכית, וגם בעצם להתחיל ליצור את דעת הקהל לכיוון הזה, לשכנע את דעת הקהל שיתמכו בעניין. וגם ציבור גדול שצועד, גם קצת במרחב וגם בתוך העיר שדרות , וגם מחבר את תושבי העיר שדרות לרעיון הזה, לאמירה הזאת, וגם כבר מתחילים להרגיש, אפילו שזה עדיין קצת רחוק, אבל מתחילים להרגיש את ההתקרבות לעזה. 

אנחנו פועלים היום להקים גרעיני התיישבות שיתיישבו בתוך עזה, אנחנו ככה באמת חושבים מתי העיתוי ללכת ולהתחיל, להתקרב לפחות לגדר עם הגרעינים ולהקים יישובים חדשים שם, אבל זה עדיין בדיונים, וחשבנו שכרגע נכון קודם כל ליצור אווירה לאומית רחבה, שתומכת ברעיון של התיישבות יהודית בחבל עזה כולו.

יש לכם קשר עם הקיבוצים מסביב? היו עוד כל מיני אנשים שאלו רעיונות להתחיל לתת קרקעות בעזה לקיבוצים מסביב 

יש קשר עם חלק מהקיבוצים, אבל זה עדיין שלבים ראשונים של קשר, הם תומכים ומוכנים לעזור, אבל זה עדיין בודדים בכל אחד מהמקומות. אני חושב שיש יחס שונה אצל חלקם, אבל אני עדיין לא יודע להצביע על המגמה, אני לא בטוח שהמגמה שם היא שונה.

יש הרבה דיבורים עכשיו על היום שאחרי, לדעתך התוכנית של היום שאחרי שלא כוללת התיישבות יהודית היא אפשרית?

כל תוכנית שלא כוללת התיישבות יהודית אין לה אחיזה במציאות, ודאי שאין לה אחיזה במציאות להביא מנגנון כזה או אחר שישלוט ברצועה, לא משנה אם זה עם האמירויות או פתח או חמאס או בן לאדן או לא משנה את מי שיציעו.

כל ההצעות האלה בוודאי שלא רלוונטיות. קודם כל כי זה שלנו, חבל הארץ הזה שלנו, ודבר שני, כמו שנסוגנו באוסלו ולאחר מכן בגירוש מחבל עזה וצפון השמרון, אז המקומות נהפכו לקיני טירור, ככה יקרה בכל ניסיון כזה. לגבי שליטה ישראלית לבד, זה גם אנחנו מכירים מלבנון, ששליטה ישראלית בלבד לא יכולה להחזיק מעמד לאורך זמן.

גם ברמה הבינלאומית וגם ברמה המעשית בשטח, הכוחות הולכים ונשחקים. ואומרים רגע שם למה להסתובב, אולי שם לא נסתובב, אולי פה לא נסתובב, ובסופו של דבר הערבים חוזרים לשלוט במרחב. ההתיישבות היהודית זו הדרך היחידה ליצור מציאות לאורך זמן שמחזיקה את המקום.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

עכשיו אני רוצה להסיף עוד נקודה, הדבר הנכון בחבל עזה זה לא רק התיישבות יהודית, בחבל עזה אנחנו צריכים, הגיע הזמן להגיד בצורה ברורה, הערבים צריכים לצאת והיהודים צריכים להיכנס.

בהרבה מדינות בעולם, באוקראינה יש שני מיליון פליטים, בפקיסטן שלושה מיליון פליטים, יש המון מדינות בעולם, יש המון פליטים בעולם, ואחרי הטבח הנורא שהם עשו לנו בשביעי באוקטובר, בשמיני עצרת, מדינת ישראל חייבת להגיד, הזמן שלהם במקום הזה נגמר, זו אוכלוסייה שבחרת את החמאס, שהשתתפה בטבח עצמו, ומדינת ישראל צריכה להגיד לעולם, יש פה פליטים, תטפלו בהם. 

את המיליארדים שהעולם רוצה להשקיע בשיקום עזה, הוא יכול להשקיע במצרים ושהם יקחו אותם. אפשר לפזר אותם גם למאה מדינות, אבל אין שם כל כך הרבה ערבים, לפי התחזיות הכי גבוהות זה שתי מיליון, בתחזיות אחרות זה פחות ממיליון, בין כך ובין כך זה יחסית ל-15 מיליון פליטים, שרק בעשר שנים האחרונות מסתובבים בעולם, לא מדובר על מספרים גבוהים, והנכון הוא שהעולם ייקח אותם ואנחנו ניישב את חבל עזה כולו.

אתה חושב שזה פרקטי הדרישה הזאת? שהממשל בישראל מסוגל לעשות את זה?

אני חושב שזה עניין של אומץ, וזה מה שאנחנו בעצם מנסים לשדר ולומר פה, שבסופו של דבר העולם לא לוקח כרגע את הערבים בעזה, בניגוד לחוק הבינלאומי, שאמורים לקבל פליטים ולפתוח שערים לפליטים. מצרים מפירה את החוק הבינלאומי, היא אמורה לפתוח את שעריה לפליטים בזמן מלחמה, ומדינת ישראל צריכה לעמוד בצורה ברורה ולהגיד כן, הדבר הזה לא יחזור, האוכלוסייה הזאת שרצחה וטבחה בנו, והכינה את כל הטבח הנורא שלא היה מאז השואה כנגד עם ישראל, כבשה גם חלקים בדרום הארץ ליומיים שלושה, הדבר הזה לא יכול להימשך. ולכן את ההשקעות הבינלאומיות שרוצים להשקיע בעזה, שיתכבדו וישקיעו במקומות אחרים, ויקלטו את האוכלוסייה.

הרי ממה נפשך, מי שמחבל, גם לדעת העולם, צריך להרוג אותו. ומי שאין לו מקום לגור ומקום להיות, אז שיתנו לו. סקר שנערך בקרב ערבי עזה, קובע שבאזור ה-70-80 אחוז, רוצים ללכת כבר עכשיו, מי שבעצם מפר פה את החוק הבינלאומי רק כדי להתעלל בעם ישראל, זה העולם, ולכן הדרישה הזאת פשוטה, הגיונית, ואנחנו מצפים שהממשלה תלך לכיוון הזה, כי האפשרויות האחרות הן לא טובות.

כמה אנשים צפויים להגיע לצעדה?

יש ויכוח בין המארגנים, ודאי שעשרת אלפים יגיעו, יכול להיות שגם עשרים או שלושים אלף, אבל זה אני לא יודע איך בדיוק, אבל לא פחות מעשרת אלפים בטוח.

ואיך זה מבחינה ביטחונית? עדיין זה אזור לחימה לכאורה.

לא, אנחנו לא נמצאים ממש בצמוד לגדר, באזור הלחימה, בכל הארץ הסכנה של צבע  אדום, ואולי גם בשדרות הסכנה טיפה יותר גדולה, אבל אני פה עכשיו מדבר איתך בראיון בתוך שדרות, עיר שקקת חיים, גרים פה אנשים, יש בה היום שלושים אלף תשבים, וכמו שהעיר הזאת היא חיה את השגרה שלה, ככה גם אנחנו יכולים לבוא ולהזדהות איתה.

דבר נוסף שצריך להבין זה שהגיע הזמן להגיד בצורה ברורה שזה שעדיין אנחנו נמצאים במציאות, שצה"ל כובש את הרצועה כבר פעם שלישית, או בזייתון אפילו פעם רביעית, זו מציאות בלתי מסבלת.

בגלל שהצבא רוצה כל כך למצוא, בכירי הצבא רוצים למצוא פרטנר בצד השני שיקח את עזה, חושבים שאם הם יצאו אז אולי יבוא פרטנר אחר שיקח וישמור על המקום, ובינתיים אנחנו רק חוזרים עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם, והדבר הנכון זה שאחרי שכובשים עכשיו, והסבב הזה כובשים שוב את צפון הרצועה, מדינת ישראל צריכה להקים שם כבר עכשיו יישובים יהודים, וזה בדיוק מה שהצעדה באה לומר.

אני רוצה להוסיף עוד משפט אחד, שאני רוצה להוסיף גם משהו שאני חושב שמדינת ישראל עשתה התקדמות משמעותית, שהיא עשתה את מסדרון הצרים, שבע קילומטר על שבע קילומטר שיש בה היום אחיזה הצבאית, וכמו שהיא עשתה את מסדרון נצרים, שזה חלק מסוים מתוך הרצועה, ככה היא צריכה לשלוט בכל רצועת עזה, ואנחנו מרגישים שיש תקווה, יש התחלה, ואנחנו מצפים שבקרוב גם שלטון צבאי יהיה בכל הרצועה, וגם יתחילו להקים יישובים יהודים משגשגים ופורחים.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד